Siatkarska potęga dotknięta koronawirusem!

Siatkówka
Siatkarska potęga dotknięta koronawirusem!
Fot. Cyfrasport

Koronawirus zbiera kolejne żniwo w siatkarskim świecie. Tym razem złe wieści płyną z Turcji, a dokładnie Vakifbanku Stambuł. We wtorek jeden z czołowych klubów europejskich ogłosił, że siedem zawodniczek i dwóch członków sztabu szkoleniowego zostało zakażonych koronawirusem.

Po tym, jak jedna z siatkarek VakifBanku otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, przebadano resztę zespołu. Po otrzymaniu wszystkich rezultatów okazało się, że zakażonych jest aż siedem siatkarek, a do tego dwóch członków sztabu.

 

 

Ze względu na ochronę danych osobowych nie podano, kto konkretnie został zainfekowany. W klubie występują takie gwiazdy jak Isabelle Haak, Maja Ognjenović, Milena Rasić, Gozde Yilmaz, Meliha Ismailoglu czy Kubra Akman. Trenerem tej ekipy jest jeden z najlepszych trenerów świata Giovanni Guidetti.

 

Drużyna ze Stambułu w sezonie 2019/2020 wygrała 21 spotkań w rundzie zasadniczej, przegrywając zaledwie jedno spotkanie. Obecne rozgrywki rozpoczęła w równie znakomitym stylu, bowiem po trzech kolejkach zapisała na koncie trzy zwycięstwa, nie tracąc przy tym ani jednego seta.

 

Nie bez przyczyny VakifBank jest uznawany za siatkarską potęgę. W dorobku ma m.in. 11 mistrzostw kraju, cztery złote medale Ligi Mistrzyń czy trzy złota Klubowych Mistrzostw Świata.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie