Brazylijscy kibice wrócą na stadiony piłkarskie? Tamtejszy rząd podjął decyzję

Piłka nożna
Brazylijscy kibice wrócą na stadiony piłkarskie? Tamtejszy rząd podjął decyzję
fot. PAP
Na stadionie w Belo Horizonte fani na razie nie będą mogli podziwiać piłkarzy.

Brazylijski rząd zezwolił na powrót ograniczonej liczby kibiców na piłkarskie stadiony. - Należy zaznaczyć, że wypełnić można najwyżej 30 procent pojemności trybun - napisano w komunikacie ministerstwa zdrowia.

Ostatnio w Brazylii, podobnie jak w wielu innych krajach na świecie, rywalizowano bez udziału kibiców z powodu pandemii koronawirusa. Takie rozwiązanie przynosi straty finansowe klubom, dlatego tamtejsza federacja piłkarska zaapelowała do rządzących o pozwolenie na otwarcie stadionów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bundesliga: Alexander Sorloth podpisał kontrakt z RB Lipsk

 

Władze miast mają jednak wolną rękę w tej kwestii. Według lokalnych mediów, m.in. w Belo Horizonte zapowiedziano już, że na razie fani mimo wszystko na stadiony nie wejdą.

 

Sytuacja związana z pandemią jest w Brazylii wyjątkowo trudna. Na COVID-19 codziennie umierają setki osób, a koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. W sumie życie straciło ponad 136 tysięcy osób - więcej ofiar było tylko w USA.

 

Pandemia nie ominęła także środowiska piłkarskiego, na przykład w zespole mistrza kraju Flamengo wykryto siedem przypadków zakażenia wśród zawodników i sztabu.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie