PlusLiga: 14 osób z koronawirusem w Ślepsku Malow Suwałki

Siatkówka
PlusLiga: 14 osób z koronawirusem w Ślepsku Malow Suwałki
Fot. PlusLiga
Ślepsk Malow Suwałki podał w piątek informację o 14 zakażeniach w zespole.

Ślepsk Malow Suwałki poinformował w piątek o tym, że u 14 osób z klubu wykryto wirusa SARS-CoV-2. Polska Liga Siatkówki odwołała niedzielny mecz z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

Klub nie informuje o personaliach zakażonych osób. Wyniki testów potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w próbkach dziesięciu zawodników drużyny, trzech członków sztabu szkoleniowego oraz jednego pracownika administracji. Nie są jeszcze znane wyniki dwóch członków sztabu szkoleniowego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielka kasa dla Ślepska Malow. Do Suwałk popłynęło kilkaset tysięcy złotych

 

- Pocieszającym elementem komunikatu jest fakt, że przebieg zakażenia SARS-CoV-2 w grupie dziewięciu osób ma charakter bezobjawowy, co pozwala z optymizmem spoglądać w najbliższą przyszłość. Kolejne trzy osoby z pozytywnym wynikiem testów RT-PCR zwracają natomiast uwagę na ból gardła. Gorączka na poziomie 38 stopni i ból głowy pojawiły się w wywiadzie jednego zakażonego. Na utratę smaku i węchu narzeka obecnie tylko jedna z grupy zakażonych osób - poinformował klub z Suwałk.

 

 

Polska Liga Siatkówki zdecydowała się na wniosek klubu z Suwałk odwołać mecze: 3. i 4. kolejki PlusLigi z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz z Asseco Resovią Rzeszów.


ZOBACZ TAKŻE: Ślepsk wygrał w Olsztynie

 

Wiadomo, że pierwszą osobą z klubu, która poczuła się źle był trener zespołu Andrzej Kowal. Miał on być obecny w poniedziałek na konferencji prasowej w Suwałkach. Prezes klubu Wojciech Winnik tłumaczył wówczas nieobecność trenera i poinformował, że źle się czuje i możliwe, że trzeba będzie przeprowadzić u niego test na obecność koronawirusa. W czwartek testy pozytywne miało pięć osób, w piątek kolejne dziewięć.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze