PlusLiga: Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin. Relacja i wynik na żywo

Trefl Gdańsk kontynuuje opóźnione rozgrywki w PlusLidze i w drugim meczu podejmie na swoim terenie zawodników Cuprum Lubin. Relacja i wynik na żywo od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.

Ekipa Michała Winiarskiego koncertowo weszła w tegoroczne rozgrywki, niespodziewanie rozbijając zespół Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. Spotkanie pierwszej kolejki przeciwko Asseco Resovii Rzeszów zostało zaś przełożone na prośbę klubu i odbędzie się w drugiej połowie października.

- Myślę, że ta trudna sytuacja, która nas spotkała [zakażenia koronawirusem - przyp.red.], w pewnym sensie nas zjednoczyła i mam nadzieję, że kolejne mecze będą równie dobre – mówił szkoleniowiec gdańszczan po wygraniu pierwszego meczu.

Cuprum ma za sobą już dwa ligowe starcia. W pierwszej kolejce "Miedziowi" przegrali 1:3 z PGE Skrą Bełchatów, ale aż dwa sety kończyły się na przewagi, a w drugim spotkaniu lubinianie dopiero po tie-breaku musieli uznać wyższość VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, choć prowadzili w meczu już 2:0. Tym samym plasują się dopiero na dziesiątym miejscu, podczas gdy Gdańskie Lwy - na szóstej (z jednym zaległym meczem).

Ciekawostką przed piątkowym meczem jest fakt, że gdańszczanie wyjątkowo zagrają w ERGO ARENIE w strojach wyjazdowych. Piątkowy rywal Trefla ma problemy techniczne ze swoimi ciemnymi kompletami i dlatego wystąpił do gospodarzy i ligi z prośbą o zamianę kolorów trykotów.

Jak zakończy się to spotkanie? Czy doping kibiców pomoże ekipie Winiarskiego triumfować drugi raz z rzędu?

Relacja i wynik na żywo meczu Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.