Fortuna 1 Liga: Górnik Łęczna nie do zatrzymania. Tym razem pokonał Radomiaka Radom

Górnik Łęczna wygrał czwarty mecz z rzędu w Fortuna 1 Lidze.

Górnik Łęczna jest jednym z trzech zespołów, które po czterech spotkaniach 1. ligi piłkarskiej mają 12 punktów. W sobotę beniaminek wygrał u siebie z również niepokonanym dotychczas Radomiakiem Radom 2:1.

Bramki dla Górnika zdobyli Paweł Wojciechowski w 13. minucie i Bartosz Śpiączka kwadrans później. Strzelec drugiego gola ma w tym sezonie już cztery ligowe trafienia i wraz z dwoma innymi piłkarzami prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych.

Honorową bramkę dla gości zdobył na początku drugiej połowy Karol Podliński, który pierwszą część gry oglądał z ławki rezerwowych. Był to pierwszy stracony gol przez Górnika w tym sezonie ligowym.

Kompletem zwycięstw mogą pochwalić się też ŁKS Łódź i Arka Gdynia - czyli zespoły, które w poprzednim sezonie grały w ekstraklasie. Także Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Odra Opole mają po 12 "oczek", ale te drużyny rozegrały już po pięć spotkań. Radomiak jest na szóstej pozycji z dziewięcioma punktami po czterech meczach.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 2:1 (2:0)
Bramki: Paweł Wojciechowski (13'), Bartosz Śpiączka (28') - Karol Podliński (46')

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Paweł Sasin, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leândro - Michał Goliński (90' Maciej Orłowski), Marcin Stromecki (69' Bartłomiej Kalinkowski), Adrian Cierpka, Paweł Wojciechowski (69' Przemysław Banaszak), Serhij Krykun (90' Aron Stasiak) - Bartosz Śpiączka (87' Karol Struski)

Radomiak Radom: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski, Mateusz Cichocki, Artur Bogusz - Leândro (76' Alain Ebwelle), Mateusz Lewandowski (46' Karol Podliński), Meik Karwot, Damian Gąska (84' Milan Kvocera), Miłosz Kozak (76' Dominik Sokół) - Karol Angielski

Żółte kartki: Śpiączka - Świdzikowski, Jakubik, Cichocki, Angielski

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)