Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce skierowani na kwarantannę

Piłka ręczna
Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce skierowani na kwarantannę
fot. Cyfrasport
Zawodnicy Łomży Vive Kielce zostali skierowani na kwarantannę po meczu LM z MOL-Pick Szeged.

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce skierowani zostali na domową kwarantannę. Kielczanie w środę grali mecz Ligi Mistrzów z MOL-Pick Szeged. W niedzielę okazało się, że jeden z zawodników rywali był zarażony koronawirusem.

Kielecki zespół pokonał w środowym spotkaniu wicemistrza Węgier 26:23. Przeciwnik polskiej drużyny wystąpił w tym meczu w mocno osłabionym składzie, bez sześciu zawodników zarażonych koronawirusem. Ekipa z Szeged po powrocie do domu przeszła kolejne badania na obecność SARS-CoV-2. Węgierski klub poinformował w niedzielę, że jeden wynik był pozytywny. Wszystkie osoby, które przebywały w Kielcach zostały poddane kwarantannie.

 

Zobacz także: Łomża Vive Kielce wygrała z Pick Szeged

 

Po otrzymaniu tej informacji działania w tej sprawie podjął też kielecki klub. Trenerzy i zawodnicy mistrza Polski przebywają w izolacji, a w poniedziałek rano przejdą badania na obecność wirusa.

 

"W związku z informacją o przypadku COVID-19 u zawodnika MOL-Picku, który był w Kielcach na meczu, zawodnicy naszej drużyny zaczynają domową kwarantannę, która potrwa do czasu otrzymania wyników testów, które wszyscy przejdą w poniedziałek o godzinie 8.00" – poinformował klub na portalu społecznościowym.

 

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów zespół z Kielc ma rozegrać w czwartek na wyjeździe z norweskim Elverum. Na razie to spotkanie stanęło pod dużym znakiem zapytania.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze