Julian Alaphilippe nie wystartuje w Strzale Walońskiej

Mistrz świata Julian Alaphilippe nie wystartuje w środowym klasyku La Flèche Wallonne.

Nowy mistrz świata w kolarstwie Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep) nie wystartuje w środowym klasyku Strzała Walońska – poinformowała agencja prasowa AFP. Francuz wygrał dwie poprzednie edycje wyścigu.

28-letni Alaphilippe w tęczowej koszulce mistrza globu ma się ścigać natomiast w niedzielę w rywalizacji Liege-Bastogne-Liege. W tej imprezie jeszcze nie zwyciężył.

Francuski kolarz był w składzie belgijskiej grupy na prestiżową Strzałę Walońską, ale nastąpiła zmiana planów i ma go zastąpić Tim Declercq.

W niedzielę Alaphilippe zdobył we włoskiej Imoli tytuł mistrza świata elity w wyścigu ze startu wspólnego. Michał Kwiatkowski zajął czwarte miejsce, minimalnie wyprzedzony przez Szwajcara Marca Hirschiego. Srebro wywalczył Belg Wout van Aert.

Alaphilippe zaatakował 12 km przed metą na ostatnim podjeździe Cima Gallisterna. Na mecie uzyskał 24 sekundy przewagi nad grupką pięciu kolarzy, którzy walczyli o pozostałe dwa medale.

Poprzednim francuskim mistrzem globu w kolarstwie szosowym był Laurent Brochard w 1997 roku.