EBL: Trefl Sopot wygrał z Arged BMSlam Stalą. Olejniczak nie do zatrzymania

Dominik Olejniczak był najskuteczniejszym koszykarzem Trefla Sopot

Koszykarze Trefla Sopot pokonali Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 82:66 (24:17, 21:16, 14:21, 23:12). Do czwartego w sezonie zwycięstwa gospodarzy poprowadził Dominik Olejniczak, który pod koszami był nie do zatrzymania. Zdobył 18 punktów, miał 11 zbiórek i 2 przechwyty. W ekipie gości wyróżniał się James Florence z 15 punktami i 2 asystami.

Trefl rozpoczął od prowadzenia 6:0 po trafieniu Łukasza Kolendy, ale rywale byli dość blisko głównie dzięki Florence’owi. Coraz lepiej prezentował się Olejniczak, a dodatkowo trafiał Karol Gruszecki. Pod koszami starał się odpowiadać na to Josip Sobin, ale to ciągle było za mało. Po 10 minutach sopocianie prowadzili 24:17.

Drugą kwartę zespół trenera Marcina Stefańskiego rozpoczął od serii 9:0 i jeszcze bardziej kontrolował wydarzenia na parkiecie. "Trójki" co prawda trafiali później Jakub Garbacz i Florence, ale nie włączali się w to inni zawodnicy Arged BMSlam Stali. Rzuty wolne Olejniczaka ustawiły wynik po pierwszej połowie na 45:33.

W trzeciej kwarcie wszystko ciągle było pod kontrolą gospodarzy. Po rzucie Sobina ostrowianie zmniejszyli straty do dziewięciu punktów, ale tylko na chwilę, ponieważ szybko odpowiadali na to bracia Łukasz i Michał Kolendowie. Aktywni byli jednak Szymon Ryżek oraz Jarosław Morkos, a kolejna akcja Sobina oznaczała, że zespół trenera Łukasza Majewskiego po 30 minutach przegrywał tylko 54:59.

W czwartej kwarcie Arged BMSlam Stal zbliżyła się nawet na dwa punkty po "trójce" Greena. W tym momencie Trefl zanotował jednak niesamowitą serię 15:0. Po tym goście nie byli już w stanie nawiązać rywalizacji. Ostatecznie sopocianie zwyciężyli 82:66.

Trefl Sopot - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 82:66 (24:17, 21:16, 14:21, 23:12).

Trefl Sopot: Dominik Olejniczak 18, Karol Gruszecki 17, Łukasz Kolenda 12, Tyson Jay Haws 10, Martynas Paliukenas 8, Darious Moten 7, Paweł Leończyk 5, Michał Kolenda 5, Patryk Pułkotycki 0, Daniel Ziółkowski 0, Sebastian Rompa 0.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: James Florence 15, Josip Sobin 11, Jakub Garbacz 10, Jarosław Mokros 8, Chris Smith 8, Szymon Ryżek 5, Taurean Green 5, Shawn King 2, Marcin Pławucki 2, Marcin Dymała 0, Kamil Nawrot 0, Łukasz Wojciechowski 0.