Polskie sportsmenki zachęcały młode uczennice do aktywności fizycznej. Wszystko w ramach akcji "Mistrzynie w Szkołach"

Inne
Polskie sportsmenki zachęcały młode uczennice do aktywności fizycznej. Wszystko w ramach akcji "Mistrzynie w Szkołach"
Polskie zawodniczki zachęcały do aktywności fizycznej

Pięć wielkich mistrzyń sportu, a wśród nich trzy mistrzynie olimpijskie. Taki zespół poprowadził niezwykłą lekcję wychowania fizycznego dla uczennic z Inowrocławia. To była pierwsza odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach”, realizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

– Cieszę się, że szkoły chętnie zgłaszały udział swoich uczennic, a przecież żyjemy w trudnym czasie pandemicznym. Trzy mistrzynie olimpijskie w jednym miejscu to jest godne otwarcie naszej akcji. Wspólnie tworzymy wspaniałą atmosferę i pokazujemy, jak walczyć o marzenia i aktywnie spędzać czas. Pokazujemy, że cechy wynikające z aktywności fizycznej przydają się w dalszym etapie życia – mówiła Otylia Jędrzejczak, która zainicjowała całą akcję.

 

Oprócz trzykrotnej medalistki Igrzysk w Atenach, do Inowrocławia przyjechały: dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem - Anita Włodarczyk, mistrzyni świata i złota medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie - Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 metrów - Iga Baumgart-Witan, a także wicemistrzyni świata we wspinaczce sportowej na szybkość - Anna Brożek.

 

Zobacz także: UFC 253: Bonusy rozdane! Jan Błachowicz zarobił pokaźną kwotę

 

– Jestem bardzo zadowolona, że mogłam wziąć udział w tym projekcie po raz pierwszy. Po lockdownie to wyjątkowy moment, ważne jest, żebyśmy zachęcały do uprawiania sportu. Sama pamiętam, gdy byłam młodą zawodniczką i widziałam, jakie było podejście niektórych moich koleżanek do lekcji WF. Jesteśmy po to, by zachęcić dziewczyny do aktywności. A ja uwielbiam spotkania z dziećmi i młodzieżą – mówiła Anita Włodarczyk.

 

Razem z zawodniczkami, pod okiem trenerki personalnej Klaudii Koźbiał, ćwiczyło ponad dwieście uczennic z Inowrocławia i okolic. – To jest wielka przyjemność, bo nie każdy ma okazję spotkać tak wielkie mistrzynie sportu. Chłopaki w klasie zazdrościli nam, że oni muszą siedzieć na polskim, czy matematyce, a my mamy tak wspaniałe zajęcia – mówiła Martyna, uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu.

 

– Ta impreza jest świetną okazją do zmotywowania dziewcząt do aktywności fizycznej. Niestety, dziewczęta mają tendencję do częstszego unikania lekcji wf. Bardzo się cieszę, że moje uczennice mogły wziąć udział w tych zajęciach – dodała jej nauczycielka Anna Witecka-Słomian.

 

Zajęcia skierowane były do uczennic dwóch ostatnich klas szkół podstawowych oraz uczennic szkół średnich. Impreza w Inowrocławiu była pierwszą odsłoną „Mistrzyń w Szkołach”. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu, a pierwsze zajęcia także przez województwo kujawsko-pomorskie, miasto Inowrocław i powiat inowrocławski. Dziewczęta otrzymały atrakcyjne pakiety startowe ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów.

 

Marek Magiera: Niech żyje młodzież!

 

Do końca 2020 roku zajęcia z cyklu „Mistrzynie w Szkołach” odbędą się jeszcze także w Sanoku, Zduńskiej Woli i Płocku. Na stronie internetowej mistrzyniewszkolach.pl przyjmowane są zapisy na zajęcia w Sanoku. Niebawem rozpoczną się też zapisy na zajęcia w Zduńskiej Woli. 

 

– Naszym zadaniem było zachęcenie dziewczyn do uprawiania sportu. To przecież sama przyjemność, mam nadzieję, że nam się to udało – dodała złota medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

 

Po zajęciach mistrzynie sportu przez godzinę odpowiadały na pytania uczestniczek. – O wszystko były pytania, o sport, o to, czy chodziłyśmy na wf, ale również o życie prywatne. Było mnóstwo ciekawych pytań. Mam nadzieję, że to wróci do normy i wszyscy wrócą do aktywności – mówiła Iga Baumgart-Witan.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poważny kryzys w Serie A! Kluby w tarapatach finansowych z powodu pandemii

 

Otylia Jędrzejczak zwracała uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt zajęć z mistrzyniami sportu. – Aktywność fizyczna nie jest tylko ważna dla sfery fizycznej, dla naszego wyglądu. Mówimy dziewczynom, że ich samopoczucie to nie tylko fizyczne, ale także i psychiczne podejście do życia – dodała mistrzyni olimpijska z Aten.

PS, Polsatsport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze