Fortuna 1 Liga: Wysokie zwycięstwo Bruk-Bet Termaliki w Kielcach

Kacper Śpiewak po golu na 3:0.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pewnie pokonała na wyjeździe Koronę Kielce. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego wygrali 3:0, a gole dla "Słoników"strzelali Roman Gergel, Artem Putiwcew oraz Kacper Śpiewak.

Od początku meczu przeważali kielczanie. Pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola dla Korony zmarnował w 11. minucie Wiktor Długosz. Trzy minuty później bardzo bliski pokonania Tomasza Loski był Paweł Łysiak. Kiedy wydawało się, że "koroniarze" w końcu dopną swego i jako pierwsi wyjdą na prowadzenie, gola zdobyła Bruk-Bet Termalica. W 17. minucie po nieudanym wślizgu Remigiusza Szywacza Roman Gergel wygrał pojedynek biegowy z Jakubem Podgórskim i w sytuacji "sam na sam" pewnym strzałem pokonał Marka Kozioła.

Po zdobytym golu Bruk-Bet Termalica zyskała przewagę. Kapitalną okazję w 32. minucie po podaniu Gergela miał Samuel Stefanik. Jego uderzenie z trudem wybronił jednak bramkarz Korony. W 38. minucie równie dobrą okazję miał Martin Zeman, lecz Czech fatalnie przestrzelił. Piłkarzom z Niecieczy udało się podwyższyć prowadzenie dwie minuty później. Po centrze z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym zachował się Artem Putiwcew. Ukrainiec uwolnił się spod opieki obrońcy i strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. "Słoniki" zeszły do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze, jednak żadna z ich prób nie przyniosła pożądanego efektu. Zamiast bramki kontaktowej Korony obejrzeliśmy trzeciego gola Bruk-Bet Termaliki. Po centrze z rzutu wolnego piłkę zgrał Piotr Wlazło. Futbolówka trafiła do Kacpra Śpiewaka, który oddał strzał. Jego uderzenie znalazło drogę do bramki.

Później podopieczni trenera Lewandowskiego mieli kolejne sytuacje do podwyższenia prowadzenia, ale nie udało im się już poprawić wyniku. Bruk-Bet Termalica odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie. Z kolei Korona czeka na zwycięstwo od drugiej kolejki.

Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica 0:3 (0:2)

Bramki: Gergel 17, Putiwcew 40, Śpiewak 69

Korona: Marek Kozioł - Jacek Podgórski, Przemysław Szarek, Remigiusz Szywacz, Kornel Kordas - Wiktor Długosz (75, Jakub Górski), Marcel Gąsior (80, Dawid Lisowski), Iwo Kaczmarski (78, Piotr Basiuk), Mateusz Cetnarski (46, Zvonimir Petrović), Paweł Łysiak - Maciej Firlej (78, Artur Piróg).

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Marcin Wasielewski, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski - Samuel Štefánik (83, Vlastimir Jovanović), Piotr Wlazło, Patrik Mišák (76, Adam Radwański), Paweł Żyra (46, Michal Bezpalec) - Roman Gergel (83, Patryk Czarnowski), Martin Zeman (64, Kacper Śpiewak).