Puchar Ligi Angielskiej: Tottenham wyeliminował Chelsea. Zdecydowały karne

O awansie Tottenhamu zdecydowały rzuty karne

Piłkarze Tottenhamu Hotspur wygrali u siebie z Chelsea Londyn w rzutach karnych 5-4 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Ligi w Anglii. Po 90 minutach (dogrywki nie było) utrzymywał się remis 1:1.

Prowadzenie dał Chelsea w 19. minucie Timo Werner - to pierwszy gol Niemca dla tego klubu, od kiedy przeniósł się do niego z RB Lipsk minionego lata. W 83. min wyrównał Argentyńczyk Erik Lamela.

W konkursie "jedenastek" dziewięciu piłkarzy było bezbłędnych, a pomylił się kończący piątą serię Mason Mount, który strzelił niecelnie.

W środę swój mecz rozegra m.in. broniący trofeum Manchester City, który zmierzy się na wyjeździe z Burnley. Drużynę Łukasza Fabiańskiego West Ham United czeka spotkanie na stadionie rywala z Evertonem.

Ciekawie zapowiada się także czwartkowa konfrontacja Liverpoolu z Arsenalem Londyn. Oba zespoły grały ze sobą w poniedziałek w ekstraklasie i wówczas Liverpool wygrał 3:1.