Fortuna 1 Liga: Pierwsza porażka Arki w tym sezonie! GKS Tychy lepszy w Gdyni

GKS Tychy odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

GKS Tychy pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia 2:0. Podopieczni Artura Derbina zafundowali swoim rywalom pierwszą ligową porażkę w trwającej kampanii. Gole na wagę trzech punktów dla tyszan zdobyli Bartosz Biel i Krzysztof Wołkowicz.

W ciągu pierwszych kilkunastu minut ani jedni, ani drudzy nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali. Dopiero w 19. minucie piłkarze z Tychów przeprowadzili szybką akcję, która zakończyła się golem. Podanie ze skrzydła otrzymał Bartosz Biel. 26-latek posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Daniela Kajzera.

Gdynianie ruszyli do odrabiania strat. W przeciągu kilku minut odważniej przesunęli się na połowę GKS-u i stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, ale bezpośredniego zagrożenia pod bramką Konrada Jałochy nie było. Arka przeważała, ale w 35. minucie groźny kontratak wyprowadzili tyszanie, który zakończył się strzałem Sebastiana Stebleckiego w boczną siatkę. Trzy minuty później po drugiej stronie do wysiłku Jałochę zmusił uderzeniem z woleja Adam Deja.

Wynik spotkania do przerwy się nie zmienił. Piłkarze Artura Derbina utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Pierwszą dogodną sytuację w drugiej połowie stworzyli sobie zawodnicy z Tychów. Blisko dojścia do piłki w polu karnym był Damian Nowak, ale szybszy okazał się Kajzer. W 67. minucie było już 2:0. Wybitą po rzucie rożnym piłkę na skraju pola karnego zgarnął Krzysztof Wołkowicz. 26-latek oddał strzał w okienko bramki Arki.

Gracze trenera Ireneusza Mamrota próbowali jeszcze odmienić losy meczu, lecz żaden z ich ataków nie sprawił większego problemu defensywie ekipy z Górnego Śląska. Do końca spotkania tyszanie skutecznie bronili korzystnego wyniku.

Dla Arki była to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie. GKS Tychy wygrał swój trzeci mecz w bieżących rozgrywkach.

Arka Gdynia - GKS Tychy 0:2 (0:1)

Bramki: Biel 19, Wołkowicz 67

Arka Gdynia: Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz (84, Adam Danch), Bartosz Kwiecień, Michał Marcjanik, Adam Marciniak - Kamil Mazek (62, Artur Siemaszko), Adam Deja, Szymon Drewniak, Juliusz Letniowski (62, Maciej Jankowski), Mateusz Młyński - Rafał Wolsztyński

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Bartosz Szeliga, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Krzysztof Wołkowicz - Bartosz Biel, Oskar Paprzycki, Jan Biegański, Łukasz Grzeszczyk (86, Kamil Szymura), Sebastian Steblecki (65, Łukasz Moneta) - Damian Nowak (77, Dawid Kasprzyk).