PŚ w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska na 13. miejscu w pierwszym starcie

PŚ w kolarstwie górskim: Maja Włoszczowska na 13. miejscu w pierwszym starcie.

Maja Włoszczowska zajęła 13. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim w czeskiej miejscowości Nove Mesto. Zwyciężyła Francuzka Loana Lecomte. Była to praktycznie inauguracja międzynarodowego sezonu 2020.

21-letnia Lecomte odniosła w czwartek życiowy sukces, wyprzedzając o ponad pół minuty Holenderkę Anne Terpstrę oraz swoją rodaczkę, mistrzynię świata Pauline Ferrand-Prevot.

Włoszczowska, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska, straciła do triumfatorki ponad cztery minuty. Za Polką finiszowała m.in. mistrzyni Europy i jej była koleżanka z ekipy Kross, Szwajcarka Jolanda Neff.

Dwa dni wcześniej zawodniczki ścigały się w tzw. krótkim wyścigu, którego stawką było miejsce startowe w czwartek.

Wskutek pandemii odwołano wszystkie zawody Pucharu Świata, z wyjątkiem czeskich. W niedzielę w Novym Mescie odbędzie się drugi i ostatni wyścig cyklu.

Tuż po zawodach w Czechach rozpoczną się mistrzostwa świata w austriackim Leogang (5-11 października), a końcowym akordem skróconego sezonu mają być mistrzostwa Europy w szwajcarskiej gminie Monteceneri (15-18 października).