Tour de Pologne: Fabio Jakobsen przejdzie operacje rekonstrukcji szczęki

Inne
Tour de Pologne: Fabio Jakobsen przejdzie operacje rekonstrukcji szczęki
Fot. PAP
Holenderski kolarz Fabio Jakobsen, który uległ ciężkiemu wypadkowi na finiszu pierwszego etapu tegorocznego Tour de Pologne w Katowicach, przejdzie operacje rekonstrukcji szczęki.

Holenderski kolarz Fabio Jakobsen, który uległ ciężkiemu wypadkowi na finiszu pierwszego etapu tegorocznego Tour de Pologne w Katowicach, przejdzie operacje rekonstrukcji szczęki. Najbliższą zaplanowano na 8 października.

- Przede wszystkim musiałem wyleczyć się z innych obrażeń. Blizny na twarzy goją się dobrze. 8 października przejdę kolejną operację rekonstrukcji twarzy - napisał Jakobsen na Twitterze.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolarstwo jest bardziej niebezpieczne niż Formuła 1

 

Tym razem lekarze zajmą się szczęką 24-letniego Holendra, który w wyniku wypadku stracił wszystkie zęby oprócz jednego. Aby uzupełnić liczne braki w żuchwie, wykorzystane zostaną fragmenty jego kości miednicy.

 

- Gojenie potrwa kilka miesięcy. Potem przejdę kolejną operację, w trakcie której wszczepione zostaną implanty zębów - zdradził Jakobsen.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czesław Lang znów szykuje kolarską bańkę przeciwko koronawirusowi

 

Do kraksy w Katowicach doszło 5 sierpnia. Tuż przed metą Jakobsen, spychany przez rodaka Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w metalowe barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i przeszedł pięciogodzinną operację.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie