FEN 30: Kontrowersja w walce Anity Bekus i Izabeli Badurek. Zmiana werdyktu! (WIDEO)

Sporty walki
FEN 30: Kontrowersja w walce Anity Bekus i Izabeli Badurek. Zmiana werdyktu! (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Anita Bekus pokonała Izabelę Badurek przez niejednogłośną decyzję sędziów podczas gali FEN 30.

Izabela Badurek pokonała Anitę Bekus przez niejednogłośną decyzję sędziów podczas gali FEN 30. Pierwotnie sędziowie wskazali triumf Bekus, ale doszło do pomyłki przy zliczaniu punktów i ogłoszono zmianę werdyktu.

Walka od początku toczyła się w klinczu i dominowały w niej zapasy. Na dwie minuty przed końcem Badurek obaliła rywalkę i kontrolowała ją z góry. Nie trwało to jednak długo, gdyż Bekus zdołała wydostać się z niekorzystnej pozycji. Ostatnie 30 sekund rundy to z kolei zawodniczka z Łodzi z góry, jednak wydaje się, że na przestrzeni całego starcia lepsza była Badurek.

 

W drugiej rundzie Badurek ponownie skutecznie obaliła przeciwniczkę i po chwili próbowała poddania balachą. Bekus cudem się jednak obroniła i wyszła z niekorzystnej pozycji, znajdując się w korzystnym położeniu z góry. Żadnej z zawodniczek nie udało się zakończyć pojedynku w tym starciu - czas na decydującą rundę!

 

ZOBACZ TAKŻE: Szymon Bajor - Tassilo Lahr. Skrót walki

 

Trzecia odsłono rozpoczęła się w stójce, a po chwili Badurek ruszyła do klinczu, a po chwili skutecznie obaliła Bekus. W tej płaszczyźnie, wykorzystując swoje doświadczenie, kontrolowała swoją przeciwniczkę, próbując między innymi duszenia za pleców. Na ostatnie sekundy inicjatywę przejęła Bekus, ale wydawało się, że na przestrzeni całej walki skuteczniejsza była Badurek. Pierwotnie sędziowie wskazali triumf Bekus, ale po kilkudziesięciu minutach ogłoszono, że doszło do pomyłki przy zliczaniu punktów i górą jednak była Badurek.

 

 

Izabela Badurek pokonała Anitę Bekus przez niejednogłośną decyzję sędziów. 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie