French Open: Novak Djokovic znowu oddał rywalowi tylko pięć gemów

Novak Djokovic w 1/8 finału French Open.

Novak Djokovic nie miał problemów z awansem do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju French Open. Lider światowego rankingu tenisistów w 3. rundzie pokonał Kolumbijczyka Daniela Elahiego Gallana 6:0, 6:3, 6:2. O ćwierćfinał Serb powalczy z Rosjaninem Karenem Chaczanowem. W dwóch poprzednich rundach Djokovic także solidarnie oddał rywalom po pięć gemów.

Serb w Paryż walczy o 18. tytuł wielkoszlemowy. Być może ta liczba byłaby większa, gdyby nie incydent podczas niedawnego US Open w Nowym Jorku. 33-letni tenisista, niepokonany w oficjalnym meczu od listopada zeszłego roku, był zdecydowanym faworytem, zwłaszcza pod nieobecność broniącego tytułu Hiszpana Rafaela Nadala.

W 1/8 finału został jednak zdyskwalifikowany za niezamierzone uderzenie piłką sędzi liniowej, gdy wybił ją rakietą po stracie podania. Następnie wystąpił w imprezie ATP w Rzymie i wrócił na zwycięską ścieżkę. W tym sezonie, przerwanym na pół roku z powodu pandemii koronawirusa, wygrał już cztery turnieje. Takim osiągnięciem nie może pochwalić się żaden inny tenisista.

W sobotę Serb odniósł 34. zwycięstwo w tym roku i pod tym względem także jest najlepszy. Na kortach im. Rolanda Garrosa licznik jego wygranych wskazuje już 71 meczów.

Kolejnym przeciwnikiem Djokovica w Paryżu, gdzie triumfował tylko raz - w 2016 roku, będzie rozstawiony z "15" Karen Chaczanow, który wygrał z Chilijczykiem Cristianem Garinem (nr 20.) 6:2, 3:6, 6:4, 6:2. Rosjanin w pierwszej rundzie w trzech setach wyeliminował Kamila Majchrzaka.