Kamil Małecki przenosi się z CCC do Lotto Soudal

Inne
Kamil Małecki przenosi się z CCC do Lotto Soudal
fot. PAP
Kamil Małecki zwrócił na siebie uwagę na Tour de Pologne. Jak będzie na Giro d’Italia?

Kamil Małecki (CCC Team), który w sobotę jako zawodnik grupy CCC rozpoczyna ściganie w kolarskim Giro d’Italia, od nowego sezonu będzie startował w barwach Lotto Soudal. Dwuletni kontrakt z tą ekipą podpisał też Belg Maxim Van Gils. Zawodnikiem belgijskiej grupy Lotto Soudal od 2016 roku jest Tomasz Marczyński.

W sierpniu Małecki zajął wysoką, szóstą lokatę w Tour de Pologne. Ten wynik uznano za dużą niespodziankę, bowiem wcześniej nie występował w wyścigu tej rangi. Z kolei kilka dni temu 24-latek uczestniczył w mistrzostwach świata we włoskiej Imoli.

 

W sobotę, tuż przed rozpoczęciem Giro d’Italia, belgijski zespół Lotto Soudal poinformował o zakontraktowaniu Małeckiego i Van Gilsa.

 

- Jestem dość wszechstronnym kolarzem, lubię i klasyki, i tygodniowe wyścigi. Dziś zaczynam Giro, mój pierwszy wielki tour. Mój przyszły pracodawca z pewnością będzie miał na mnie oko. Bardzo się cieszę, że dołączam do Lotto Soudal. Po ogłoszeniu, że team CCC opuszcza nasz sport, Lotto Soudal było jednym z najlepszych zespołów, do których mogłem trafić - stwierdził Polak, cytowany w komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fabio Jakobsen przejdzie operacje rekonstrukcji szczęki

 

W 2019 roku, jeszcze jako kolarz młodzieżowej drużyny CCC Development, Małecki wygrał etap i klasyfikację generalną wyścigu CCC Tour - Grody Piastowskie i zwyciężył w Bałtyk - Karkonosze Tour.

 

Natomiast w sezonie 2018 zdobył złoty medal młodzieżowych szosowych mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego.

 

- To są dwa poważne wzmocnienia, kompletni kolarze. Stawiamy na młodzież, a pokazujemy też, że rozwijanie talentów w czasie pogoni za zwycięstwami jest absolutnie możliwe – powiedział dyrektor generalny Lotto Soudal John Lelangue o Małeckim i Van Gilsie.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie