PGNiG Superliga: Czwarta kolejka przełożona

Piłka ręczna
PGNiG Superliga: Czwarta kolejka przełożona
fot. Cyfrasport
Władze PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych poinformowały, że 4. kolejka - zaplanowana na 6-7 października - została przełożona.

Władze PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych poinformowały, że 4. kolejka - zaplanowana na 6-7 października - została przełożona. Powodem są wykryte podczas zgrupowania reprezentacji A i B przypadki koronawirusa.

Wcześniej w sobotę Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił z kolei odwołanie turnieju finałowego Pucharu Polski mężczyzn. Zawody miały się odbyć w sobotę i niedzielę w Lublinie. Powodem jest zakażenie koronawirusem stwierdzone u jednego z zawodników.

 

Wiadomo też, że nie dojdzie do spotkań 4. kolejki we wtorek i środę.

 

 

Zobacz także: LM piłkarzy ręcznych: Triumf Łomży Vive Kielce w Norwegii

 

Jak poinformowano w komunikacie, decyzja spowodowana jest koniecznością przeprowadzenia dodatkowych testów. Wszystkie zespoły, który piłkarze wzięli udział w zgrupowanie, czeka teraz kwarantanna.

 

"W związku z zakażeniami, jakie wystąpiły wśród zawodników przebywających na zgrupowaniu reprezentacji Polski, Superliga Sp. z o.o. nie widzi możliwości rozegrania czwartej serii rozgrywek w sposób bezpieczny, określony przygotowanymi wytycznymi zespołu ds. koronawirusa. Informujemy również, że spółka przygotowując plan rozgrywania sezonu 2020/2021, przygotowała rezerwowe terminy na wypadek konieczności przełożenia meczów, tak by rozegrać w pełni wszystkie 26 zaplanowanych serii” – przekazali organizatorzy rozgrywek ekstraklasy.

 

W tabeli, po trzech seriach gier, z kompletem 9 punktów prowadzą Azoty Puławy i Łomża Vive Kielce.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze