Daniel Rutkowski: Wychodzimy do walki, by pokazać kibicom piękne MMA

Sporty walki
Daniel Rutkowski: Wychodzimy do walki, by pokazać kibicom piękne MMA
fot. Polsat Sport
Daniel Rutkowski: Wychodzimy do walki, by pokazać kibicom piękne MMA

Bohaterowie walki wieczoru gali FEN 31 Daniel Rutkowski i Adrian Zieliński w studiu podczas gali FEN 30 porozmawiali z Justyną Kostyrą.

Justyna Kostyra: Panowie zanim o Was, to nie możemy przejść obojętnie obok tego, co przed chwilą wydarzyło się w klatce. Pojedynek Badurek - Bekus był trudny do sędziowania. 

 

Adrian Zieliński: Na pewno trudny. Ja bym punktował dla Izabeli Badurek, ale nie skupiałem się bardzo na tej walce.

 

Daniel Rutkowski: Oglądałem od drugiej minuty i widziałem przewagę Badurek. Trzecia runda pokazała, że powinno być to wysoko punktowane. Szkoda, powinniśmy sportowo wygrywać. Sędziowie trochę przekręcili.

 

ZOBACZ TAKŻE: FEN 30: Wyniki i skróty walk (WIDEO)

 

Przed nami wielki rewanż, na który czekamy bardzo długo. 28 listopada w Łodzi zmierzycie się w walce wieczoru. Tyle razy już sobie patrzyliście w oczy, Co się będzie działo w walce wieczoru FEN 31?

 

DR: Czekaliśmy rok na tę walkę. W ciągu roku to nawet się z Adrianem polubiliśmy. Chciałbym pokazać, kawał pięknego sportu. Walczymy po to, aby zadowolić oczy kibiców. 

 

Adrian, co zrobisz, żeby ta walka skończyła się inaczej niż ta pierwsza?

 

AZ: Wyciągnąłem wnioski z pierwszej walki. Nie ukrywam, że najciężej przychodzi mi zrobienie limitu wagowego. Już jestem w trakcie diety i pewnie pójdzie prościej. Z Danielem znamy się bardzo dobrze, ale to jest sport i chcę odebrać swoje pasy. Rok ciężko pracowałem pod tą walkę, ale nie odbyła się za pierwszym razem. Teraz też jest podobna sytuacja, nie wiadomo co przyniesie jutro. Mam nadzieję, że uda się doprowadzić do tego pojedynku.

 

Daniel, Ty uwielbiasz walczyć. Ostatnio widzieliśmy Cię na gali Babilon MMA. Mówiłeś, że traktujesz to jako sparing. Jak się czujesz po tej ostatniej walce? 

 

ZOBACZ TAKŻE: Babilon MMA 16: Daniel Rutkowski - Rene Runge. Skrót walki

 

DR: Tak, to była walka sparingowa. Głównie szykuje się pod Adriana, to jest najważniejsza walka. Bałem się tej walki i tego, że mogę wyjść z niej przegrany. Adrian, życzę Ci powodzenia, abyś był zdrowy. Wyjdźmy, pokażmy MMA. Jeśli wygrasz oddam Ci pasy, jestem sportowcem. Jeśli przegram, będę przegrany i taki jest sport. 

 

Adrian Ty też w międzyczasie walczyłeś. Jak wyglądają Twoje przygotowania? 

 

AZ: Miałem długi okres przygotowawczy do poprzedniej walki. Toczyłem walkę w sierpniu, ale nie mogę powiedzieć, że podszedłem do tego jak do sparingu. Wziąłem to bardzo poważnie, nie zatrzymywałem się. Podszlifowałem to co miałem dobre, mam nadzieję na powtórkę.

 

 

 

PeZet, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze