Maciej Rybus z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Piłka nożna
Maciej Rybus z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa
fot. Cyfrasport

Jeden z piłkarzy reprezentacji Polski ma pozytywny wynik badań na koronawirusa – poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Później napisał na Twitterze, że zawodnikiem tym jest Maciej Rybus. Piłkarz przebywa w hotelu w izolacji. Biało-czerwoni przygotowują się w Sopocie do trzech październikowych meczów.

Przed wyjazdem na wtorkową konferencję na Stadionie Energa Gdańsk do sztabu biało-czerwonych dotarła informacja, że przeprowadzone w poniedziałek testy na koronawirusa dały w przypadku jednego zawodnika wynik pozytywny.

 

"Wczoraj wieczorem zawodnicy i sztab szkoleniowy reprezentacji Polski przeszli testy na obecność koronawirusa. Niestety test Macieja Rybusa dał wynik pozytywny. Zawodnik został odizolowany od reszty grupy i zostały wszczęte odpowiednie procedury sanitarne" – napisał Kwiatkowski na Twitterze.

 

 

W miejsce Rybusa być może zostanie powołany inny zawodnik.

 

– Wieczorem mamy odprawę ze sztabem i wtedy podejmiemy decyzję kogo dodatkowo powołamy na zgrupowanie – stwierdził selekcjoner Jerzy Brzęczek.

 

 

Biało-czerwonych czeka najpierw towarzyski mecz z Finlandią (7 października, Gdańsk), a następnie dwa spotkania w Lidze Narodów - z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław). Wszystkie rozpoczną się o godzinie 20.45.

 

Z koronawirusem zmagał się również trener Brzęczek, ale po uzyskaniu w poniedziałek i wtorek dwóch negatywnych wyników dołączył do reprezentacji.

RM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze