Serie A: Bartłomiej Maliszewski podpisał kontrakt z Parmą

Piłka nożna
Serie A: Bartłomiej Maliszewski podpisał kontrakt z Parmą
fot. Cyfrasport
Bartłomiej Maliszewski (z lewej) w towarzystwie Xaviera Dziekońskiego.

16-letni bramkarz Bartłomiej Maliszewski, wychowanek Akademii Jagiellonii Białystok na początku sezonu włączony od kadry pierwszego zespołu, przechodzi do Parmy grającej we włoskiej Serie A. To transfer definitywny - poinformował we wtorek klub z Podlasia. Kwoty umowy nie ujawniono.

Przed obecnym sezonem ekstraklasy Maliszewski został zgłoszony do kadry zespołu prowadzonego przez Bogdana Zająca, brał też udział w letnim zgrupowaniu Jagiellonii w Uniejowie. Był w tej kadrze czwartym bramkarzem, po Pavelsie Steinborsie oraz Damianie Węglarzu i Xavierze Dziekońskim, dlatego nie zaliczył debiutu w ekstraklasie, a występował w zespole grającym w Centralnej Lidze Juniorów i drużynie rezerw występującej w trzeciej lidze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mama polskiego napastnika miała koronawirusa. "Zakaziła się w szpitalu we Włoszech"

 

Maliszewski kilkakrotnie powoływany był do młodzieżowych reprezentacji Polski. Ostatnio został zaproszony na konsultację szkoleniową kadry U-17. Parma w ubiegłym sezonie włoskiej serie A zajęła jedenaste miejsce. Po trzech kolejkach obecnych rozgrywek zajmuje 16. miejsce.

 

Maliszewski idzie w ślady Bartłomieja Drągowskiego, który do Fiorentiny przechodził z Jagiellonii w 2016 roku jako 19-latek. Obecny reprezentant kraju miał już wtedy za sobą bardzo dobre występy w polskiej ekstraklasie.

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie