Liga Mistrzów: Wygrana PSG w Turynie. Juventus wystąpi wiosną w Lidze Europy

Liga Mistrzów: PSG pokonało Juventus 2:1

Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Juventus 2:1 w spotkaniu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna mistrza Francji już wcześniej zapewniła sobie awans do 1/8 finału Champions League. Z kolei "Stara Dama" zakończyła zmagania na trzecim miejscu z dorobkiem trzech punktów i wiosną zagra w Lidze Europy.

Paryżanie wyszli na prowadzenie w 13. minucie gry. Spod opieki obrońców uwolnił się Kylian Mbappe. Reprezentant Francji przełożył sobie piłkę na prawą nogę i oddał precyzyjny strzał, którym pokonał interweniującego Wojciecha Szczęsnego. 24-latek był bliski podwyższenia wyniku, ale w 30. minucie gry uderzył tuż nad poprzeczką.

Juve doprowadziło do wyrównania w 39. minucie. Piłkę w polu karnym do środka zgrał Juan Cuadrado. Tam nabiegał Leonardo Bonucci. Kapitan "Starej Damy" skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Do przerwy na Allianz Stadium było 1:1.

Przez pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy niewiele się działo. Dopiero w 66. minucie gry poważnie bramce Juventusu zagroził Sergio Ramos, ale jego strzał z dystansu skutecznie obronił Szczęsny. Trzy minuty później polski golkiper musiał jednak wyciągać piłkę z siatki.

Mbappe wykazał się świetnym przeglądem pola i zagrał do wybiegającego za linię obrony Juventusu Nuno Mendesa. Portugalczyk przejął piłkę popędził na bramkę i trafił na 2:1 dla PSG. Sędzia upewniał się jeszcze, czy w sytuacji nie było spalonego. Ostatecznie okazało się, że gol został strzelony zgodnie z przepisami.

W 78. minucie gry Gianluigiego Donnarummę z bliskiej odległości pokonał Manuel Locatelli, lecz sędzia liniowy uniósł chorągiewkę i wskazał pozycję spaloną. Do końca meczu działo się już niewiele. PSG wygrało, ale nie zwyciężyło w grupie. O awansie Benfiki z pierwszego miejsca zdecydowała większa liczba goli strzelonych na wyjeździe. Juventus natomiast ukończył rywalizację na trzecim miejscu. Ekipa z Turynu wywalczyła tyle samo punktów co Maccabi Hajfa, ale drużyna z Izraela miała gorszy bilans bramkowy (w ostatniej kolejce przegrała 1:6 z Benfiką). Wiosną "Stara Dama" zagra w 1/16 finału Ligi Europy.

Cały mecz w barwach Juventusu rozegrali Szczęsny i Arkadiusz Milik. Polski napastnik zapisał się w protokole meczowym za sprawą żółtej kartki.

Juventus - Paris Saint-Germain 1:2 (1:1)

Bramki: Leonardo Bonucci 39 - Kylian Mbappe 13, Nuno Mendes 69