Polska - Finlandia. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna

Polska oraz Finlandia zmierzą się w środę w towarzyskim meczu. Dla selekcjonerów obu reprezentacji spotkanie rozgrywane w Gdańsku będzie okazją do sprawdzenia dublerów nie tylko ze względu na charakter starcia, ale także przypadki koronawirusa i kontuzje w kadrach zespołów. Mecz w Gdańsku będzie także ostatnim testem reprezentacji Polski przed październikowymi spotkaniami Ligi Narodów. Transmisja spotkania Polska - Finandia od godz. 20:35 w Polsacie Sport. Przedmeczowe studio od godz. 18:00.

W środę selekcjoner Jerzy Brzęczek będzie miał ograniczony wybór zawodników. Z powodu kontuzji do Polski nie przyleciał Przemysław Frankowski, a zgrupowanie musiał opuścić Artur Jędrzejczyk. W kadrze nie pojawił się także zakażony koronawirusem Piotr Zieliński, a na dzień przed meczem pozytywny wynik testu wyeliminował z gry Macieja Rybusa. Dodatkowo na kwarantannie wraz z innymi piłkarzami Juventusu przebywa Wojciech Szczęsny, który do kadry dołączy dopiero w czwartek. Taki układ powoduje, że wśród desygnowanych do gry zawodników możemy zobaczyć kilku debiutantów, w tym m.in. Bartłomieja Drągowskiego z włoskiej Fiorentiny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Andrij Szewczenko ma problem. Ukraińcy zdziesiątkowani przed Ligą Narodów


- W tym meczu będziemy chcieli dać szansę zawodnikom, którzy mniej ostatnio grali, a także debiutantom - powiedział Brzęczek.


Sam Brzęczek również zmagał się z koronawirusem, ale w poniedziałek i wtorek uzyskał dwa negatywne wyniki, co pozwoliło mu dołączyć do reprezentacji i poprowadzić zespół osobiście.


Z problemami kadrowymi mierzy się także Markku Kanerva, selekcjoner reprezentacji Finlandii. Na spotkanie w Gdańsku nie będzie mógł powołać swojej największej gwiazdy - Teemu Pukkiego. Napastnik Norwich City boryka się z kontuzją nogi, a trener nie chce ryzykować pogorszenia urazu przed meczami Ligi Narodów. W kadrze zabraknie także Tima Sparva i Jasse Tuominena.


- Obie drużyny miały pewne problemy, my także w ostatniej chwili musieliśmy zmienić skład, ale zrobimy co w naszej mocy, aby zaprezentować się w Gdańsku jak najlepiej - powiedział trener Markku Kanerva.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mecz Ligi Narodów zostanie rozegrany w Tychach


Po meczu z Finlandią Biało-Czerwonych czekają dwa spotkania w Lidze Narodów: z Włochami 11 października, również w Gdańsku, a następnie z Bośnią i Hercegowiną - 14 października we Wrocławiu. Środowe spotkanie może być zatem ważnym testem dla piłkarzy Jerzego Brzęczka.


Transmisja meczu Polska - Finlandia od godz. 20:35 w Polsacie Sport. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 18:00.

PI, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie