Trzech piłkarzy reprezentacji Anglii złamało przepisy epidemiczne i nie zagra z Walią

Piłka nożna
Trzech piłkarzy reprezentacji Anglii złamało przepisy epidemiczne i nie zagra z Walią
fot. PAP

Trzech piłkarzy reprezentacji Anglii: Tammy Abraham, Ben Chilwell i Jadon Sancho złamało zasady bezpieczeństwa epidemicznego i nie zagra w czwartkowym meczu towarzyskim z Walią - poinformował selekcjoner Gareth Southgate. Chilwell i Sancho w sobotę wieczorem w Londynie wzięli udział w imprezie urodzinowej Abrahama.

Przyjęcie miało być niespodzianką dla kończącego 23 lata napastnika Chelsea Londyn, ale złamana została "zasada sześciu", tj. wytyczna brytyjskiego rządu mówiąca, że w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa nie wolno się mieszać grupom większym niż sześć osób.

 

– Na pewno opuszczą mecz z Walią, a jeśli okaże się, że nie mogą dołączyć do zespołu najpóźniej w piątek rano, to stracą też spotkanie z Belgią w Lidze Narodów – tłumaczył Southgate.

 

Zobacz także: Maciej Rybus z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

 

– Ochrona całej grupy jest kluczowa, to nasz priorytet. Nie ma jednoznacznych danych dotyczących okresu inkubacji wirusa, stąd musimy podejmować nieraz trudne, ale konieczne decyzje, by radzić sobie z epidemią najlepiej jak potrafimy – podsumował selekcjoner Anglików.

 

W trakcie wrześniowego zgrupowania angielskiej kadry przepisy epidemiczne złamali Phil Foden i Mason Greenwood, którzy wówczas opuścili jeden z dwóch meczów Ligi Narodów. Nie zostali też powołani na trzy październikowe spotkania.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze