Superpuchar Polski: Nudy w finale. Cracovia lepsza po karnych

Trener Cracovii Michał Probierz.

Cracovia okazała się lepsza od Legii Warszawa w meczu, którego stawką był Superpuchar Polski. W regulaminowym czasie gry żadnej z ekip nie udało się trafić do bramki, dlatego o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne. Triumfował zespół Michała Probierza.

Na początku nie działo się wiele. Pierwszą groźniejszą próbę strzału podjął Pelle van Amersfoort z Cracovii, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później swoją akcję wyprowadziła ekipa Legii, ale też bez rezultatu. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żadna z ekip nie podejmowała większego ryzyka. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy padły mocniejsze uderzenia na bramkę. Próbował Bartosz Kapustka, a z drugiej strony boiska - van Amersfoort. Nic z tego. Na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 0:0.

Uczestnicy meczu o Superpuchar Polski zdecydowanie lepiej otworzyli drugą połowę, a Legia była niezwykle blisko wyjścia na prowadzenie. Po podaniu Kapustki czubkiem buta strzelał Paweł Wszołek, ale zmarnował tę okazję, a piłka przeleciała obok bramki. Na to próbował odpowiedzieć także Marcos Alvarez z Cracovii. Gdy wydawało się, że wreszcie padł celny strzał dla zawodników ze stolicy, sędzia szybko rozwiał te nadzieje. Napastnik Tomas Pekhart, który umieścił futbolówkę w siatce był na spalonym.

Po czterech kwadransach na tablicy wyników dalej widniały dwa zera i nic nie wskazywało na to, by sytuacja szybko miała ulec zmianie. Choć w ostatniej części spotkania gra się zaostrzyła, a na bramki padało coraz więcej strzałów po stałych fragmentach gry, żadnej z ekip nie udało się zmienić wyniku. O zdobyciu trofeum zadecydowały więc rzuty karne. Triumfowała drużyna Probierza, która pokonała rywali 5:4.

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 0:0, karne 4-5

Żółte kartki: Diego Ferraresso, Cornel Rapa, Ivan Marquez.

Legia: Radosław Cierzniak – Josip Juranovic, Mateusz Wieteska (23. Inaki Astiz), Igor Lewczuk, Luis Rocha (84. Paweł Stolarski) – Paweł Wszołek, Bartosz Kapustka (58. Domagoj Antolic), Andre Martins (77. Mateusz Cholewiak), Luquinhas, Joel Valencia – Tomas Pekhart (66. Rafael Lopes).

Cracovia: Lukas Hrosso – Cornel Rapa, Matej Rodin, Ivan Marquez, Dawid Szymonowicz (56. Diego Ferraresso) – Ivan Fiolic, Damir Sadikovic, Milan Dimun, Pelle van Amersfoort, Marcos Alvarez (78. Tomas Vestenicky) – Rivaldinho (73. Filip Piszczek).