EBL: Wysokie zwycięstwo Trefla Sopot nad HydroTruckiem Radom

Trefl Sopot dominował na parkiecie w Radomiu

HydroTruck Radom przegrał z Treflem Sopot 60:80 (14:30, 14:13, 10:19, 22:18) w jedynym sobotnim meczu ósmej kolejki Energa Basket Ligi. Dla drużyny znad Bałtyku to piąte zwycięstwo w sezonie, radomianie mają na koncie sześć porażek. Najlepszym graczem gości był Łukasz Kolenda z 18 punktami, czterema zbiórkami i trzema asystami. Marcin Piechowicz zdobył dla gospodarzy 16 punktów, miał siedem zbiórek i trzy asysty.

Między innymi dzięki dwóm "trójkom" Łukasza Kolendy Trefl na początku spotkania prowadził 9:2. Sopocianie nie zatrzymywali się w rzutach z dystansu, a po kolejnych trafieniach, tym razem w wykonaniu Karola Gruszeckiego, mieli już nawet 13 punktów przewagi. Starał się na to odpowiadać Filip Zegzuła, ale po 10 minutach było 30:14 dla gości.

W drugiej kwarcie zespół trenera Marcina Stefańskiego kontrolował wydarzenia na parkiecie. Co prawda pojedynczymi akcjami odpowiadali Marcin Piechowicz i Brett Prahl, ale to było zdecydowanie za mało na rywali. Mimo tego, że Trefl popełniał sporo strat, gospodarze nie byli w stanie odrabiać strat. Po rzucie Michała Kolendy pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem sopocian 43:28.

Trefl trzecią kwartę rozpoczął od serii 8:0 i po "trójce" Michała Kolendy miał aż 23 punkty przewagi. Trener Stefański ciągle starał się odpowiednio rotować składem, ciągle zachowując odpowiedni rytm zespołu. Aleksander Lewandowski i Danilo Ostojic nie potrafili w pojedynkę zmieniać rezultatu. Po 30 minutach goście prowadzili 62:38.

W ostatniej części meczu sopocianie cały czas mieli sytuację pod kontrolą i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Ostatecznie zwyciężyli 80:60.

HydroTruck Radom - Trefl Sopot 60:80 (14:30, 14:13, 10:19, 22:18)

HydroTruck Radom: Marcin Piechowicz 16, Aleksander Lewandowski 10, Danilo Ostojic 7, Brett Prahl 7, Nickolas Neal 6, Filip Zegzuła 5, Dayon Griffin 4, Marcin Tomaszewski 3, Mikołaj Kurpisz 2, Patryk Stankowski 0.

Trefl Sopot: Łukasz Kolenda 18, Karol Gruszecki 17, Michał Kolenda 13, Tyson Jay Haws 11, Paweł Leończyk 9, Dominik Olejniczak 8, Martynas Paliukenas 4, Patryk Pułkotycki 0, Darious Moten 0, Sebastian Rompa 0.