Niedzielny hit PlusLigi odwołany! Koronawirus w Jastrzębskim Węglu

Siatkówka
Niedzielny hit PlusLigi odwołany! Koronawirus w Jastrzębskim Węglu
Fot. PAP
Koronawirus w Jastrzębskim Węglu.

W drużynie Jastrzębskiego Węgla wykryto jeden przypadek koronawirusa co oznacza, że nie odbędzie się zaplanowane na niedzielę spotkania PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel. Śląski klub jest już siódmym zespołem PlusLigi, w którym wykryto zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Nie odbędzie się zaplanowane na niedzielę hitowe spotkanie PlusLigi: PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel. Powodem jest wykrycie jednego przypadku koronawirusa w zespole ze Śląska. Nie podano żadnej informacji na temat nowego terminu spotkania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwa kolejne mecze PlusLigi odwołane

 

Wcześniej koronawirusa wykryto u zawodnika Jastrzębskiego Węgla - Michała Gierżota. Przyjmujący wrócił z mistrzostw Europy do lat 20, które odbywały się w zeszłym tygodniu w Czechach. Jeszcze przed powrotem z czempionatu zawodnik uzgodnił z trenerem klubu, że po przyjeździe do Jastrzębia-Zdroju otrzyma kilka dni wolnego od treningów, więc jego zakażenie nie miało wpływu na nowe zachorowania w zespole.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko siatkówka i piłka nożna! Koronawirus komplikuje kolejne rozgrywki w Polsce

 

Tym samym Jastrzębski Węgiel jest siódmym klubem PlusLigi, w którym wykryto zakażenia koronawirusem. Poza śląskim zespołem wirus SARS-CoV-2 wykryto w zespołach Trefla Gdańsk, Aluron CMC Warty Zawiercie, Ślepska Malow Suwałki, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, MKS-u Będzin oraz GKS-u Katowice.

 

Poniżej oficjalny komunikat klubu:

 

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym wykryto jeden przypadek koronawirusa w naszym zespole, co wyklucza naszą drużynę z uczestnictwa w niedzielnym meczu PlusLigi z PGE Skrą w Bełchatowie.

 

Nasz zespół oraz sztab szkoleniowy w piątek 9 października został poddany testom RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2. Procedura ta była podyktowana koniecznością spełnienia wymogu Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV w związku z planowanym na przyszły tydzień w Jastrzębiu-Zdroju turniejem 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

 

W rezultacie przeprowadzonych testów wszystkie osoby poddane badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymały jeszcze w piątek wynik negatywny, natomiast w jednym przypadku wynik testu był niejednoznaczny.

 

Zgodnie z zaleceniami dla uzyskania miarodajnego wyniku testu potrzebna była 24-godzinna przerwa w badaniu. W związku z tym, przebadana negatywnie grupa osób wchodzących w skład naszego zespołu i sztabu szkoleniowego w dniu dzisiejszym wsiadła do autokaru i udała się w podróż do Bełchatowa na niedzielny mecz 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą.

 

Natomiast osoba, która miała rezultat niejednoznaczny, pozostała na miejscu. Wykonany w przypadku tej osoby w sobotę powtórny test niestety dał rezultat pozytywny. Fakt ten w pierwszej kolejności skutkuje brakiem możliwości rozegrania niedzielnego meczu w Bełchatowie.

 

Zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. poinformował o sprawie stosowne organy państwowe, władze Polskiej Ligi Siatkówki oraz Telewizję Polsat.

 

Przedstawiciel naszej drużyny, który uzyskał dzisiaj pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 pozostaje w samoizolacji i czeka na kontakt z sanepidem. Nie ma on żadnych objawów charakterystycznych dla COVID-19 i czuje się dobrze.

 

O dalszych krokach w sprawie Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. będzie informował Państwa w odrębnych komunikatach.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie