Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wiceliderami przed finałowym etapem Rajdu Sardynii

Moto
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wiceliderami przed finałowym etapem Rajdu Sardynii
fot. materiały prasowe
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wiceliderami przed finałowym etapem Rajdu Sardynii.

Sobota świetnie układa się dla polskich sportowców. Na szutrowych drogach Sardynii o triumf w rundzie Rajdowych Mistrzostwach Świata walczą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Po dwóch etapach i dwunastu odcinkach specjalnych reprezentanci LOTOS Rally Team są wiceliderami swojej kategorii, zajmując jednocześnie doskonałe, dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Wysokie tempo potwierdza fakt, że nasz duet jest szybszy od wszystkich załóg w samochodach fabrycznych (WRC 2)!

To był niezwykle udany dzień dla Kajetanowicza i Szczepaniaka. Polacy rozpoczęli etap na piątym miejscu po wczorajszych emocjonujących zmaganiach, już na pierwszej próbie awansując do czołowej trójki. Później było tylko lepiej: wygrali dwie próby, zjeżdżając na serwis jako wiceliderzy rywalizacji. 
 
Popołudniowa pętla także była bardzo udana. Załoga LOTOS Rally Team nie popełniała większych błędów, plasując się odpowiednio na czwartym i trzecim miejscu. Dzięki dobrej strategii są na doskonałej pozycji wyjściowej do walki o triumf w jutrzejszym, finałowym etapie rajdu. Różnica do prowadzących, Huttunena i Lukki (Hyundai i20 R5), wynosi tylko 10,5 sekundy. Blisko dwie minuty tracą już liderzy klasyfikacji sezonu, Bulacia Wilkinson i Der Ohannesian (Citroën C3 R5). Na ostatniej próbie dnia z trasy wypali dotychczasowi liderzy, Solberg i Johnston (Škoda Fabia Rally2 evo).
 
 
– Drugi dzień rajdu za nami, jesteśmy zadowoleni. Wygrywaliśmy odcinki specjalne, jesteśmy też szybsi od najlepszych w kategorii fabrycznej, mamy niewielką stratę do lidera. Mnie cieszy przede wszystkim, że wrócił odpowiedni feeling w samochodzie, którego wczoraj trochę brakowało. Czuję radość z jazdy, z każdego kilometra tych naprawdę wymagających odcinków. Przyczepność diametralnie zmienia się w wielu miejscach, z zakrętu na zakręt, nie łatwo jest to przewidzieć, ale jak na razie nam się to udaje. Walka jest naprawdę zacięta i różnice pomiędzy kierowcami są niewielkie, to rajd sprinterski. Rywalizujemy i wygrywamy z najlepszymi kierowcami na świecie. Walczymy o zwycięstwo w rajdzie – komentował po dzisiejszym etapie Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team. 
 
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.

Rajd Sardynii 2020 - nieoficjalne wyniki kategorii WRC 3 po OS 12: 

1. Huttunen/Lukka (Finlandia, Hyundai i20 R5) 2:21:34,2 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +10,5 s
3. Bulacia Wilkinson/Der Ohannesian (Boliwia/Argentyna, Citroën C3 R5) +1:57,6 s
4. Scandola/D'Amore (Włochy, Hyundai i20 R5) +3:09,7 s
5. Johnston/Kihurani (USA, Citroën C3 R5) +5:36,6 s
6. Heller/Martí (Chile/Hiszpania, Ford Fiesta Rally2) +7:25,2 s
7. Battistolli/Scattolin (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +8:44,6 s
8. Solberg/Johnston (Szwecja/Irlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:51,7 s
9. Cobbe/Turco (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +43:17,4 s
10. Fernández/Garcia (Chile/Argentyna, Škoda Fabia Rally2 evo) +44:54,4 s
Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie