PlusLiga: Pewne zwycięstwo Ślepska Malow Suwałki. Lubinianie nadal bez zwycięstwa

Trener Andrzej Kowal ma powody do zadowolenia. Jego zespół zwyciężył w Lubinie 3:0.

Ślepsk Malow Suwałki pewnie pokonał w szóstej kolejce PluSligi Cuprum Lubin 3:0. To drugie zwycięstwo gości w tym sezonie. Z kolei zespół Marcelo Fronckowiaka wszystkie mecze w obecnych rozgrywkach i z punktem zamyka tabelę. MVP spotkania został Kévin Klinkenberg.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Z biegiem czasu goście z Suwałk zaczęli zaznaczać swoją przewagę. Po skutecznej kontrze punkt z ataku zdobył Bartłomiej Bołądź i na tablicy świetlnej widniał wynik 14:10 dla ekipy Ślepska. W dalszej części zespół Andrzeja Kowala powiększył jeszcze przewagę, ostatecznie wygrywając seta 25:19.

W kolejnej partii żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalom. Taki stan rzeczy utrzymywał się praktycznie do końca seta. Po asie serwisowym Amerykanina Joshuy Tuanigy, drużyna z Suwalszczyzny wyszła na trzypunktowe prowadzenie i miała piłkę setową. Odsłonę skutecznym atakiem zakończył przyjmujący Marcin Waliński. Lubinianie przegrywali we własnej hali w setach już 0:2.

Kluczowym momentem trzeciej odsłony było przełożenie dłoni na drugą stronę siatki przez jednego z zawodników gospodarzy. O punkcie dla Ślepska zadecydował sędzia po obejrzeniu po challange'u. Po tej sytuacji zespół Kowala prowadził już 17:13. Prowadzenia nie oddał do końca, wygrywając partię 25:20, a cały mecz 3:0. Tytuł najbardziej wartościowego zawodnika meczu otrzymał Kévin Klinkenberg.

Dla Ślepska to drugi triumf w tym sezonie. Z kolei czarną serię bez zwycięstwa kontynuują siatkarze Cuprum. To ich piąta porażka z rzędu. Z zaledwie punktem na koncie zamykają tabelę.

Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (19:25, 22:25, 20:25)

Cuprum Lubin: Dawid Gunia, Miguel Tavares Rodrigues, Nikolaj Penczew, Przemysław Smoliński, Ronald Jimenez, Wojciech Ferens – Kamil Szymura (libero) – Bartosz Makoś (libero), Kamil Maruszczyk, Adam Lorenc, Daniel Oliveira, Szymon Jakubiszak, Mariusz Magnuszewski

Ślepsk Malow Suwałki: Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, Andreas Takvam, Josua Tuaniga, Marcin Waliński – Paweł Filipowicz (libero) – Mateusz Czunkiewicz (libero), Sebastian Warda, Łukasz Rudzewicz, Mateusz Sacharewicz