MME w kolarstwie torowym: Bartosz Rudyk zdobył dwa medale. Złoto w scratchu

Inne
MME w kolarstwie torowym: Bartosz Rudyk zdobył dwa medale. Złoto w scratchu
fot. PAP
Bartosz Rudyk zdobył

Bartosz Rudyk zdobył we włoskiej miejscowości Fiorenzuola d'Arda złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w wyścigu scratch. Polak był tego dnia także trzeci w madisonie, w parze z Filipem Prokopyszynem. Również w konkurencji madison brąz zdobyły Wiktoria Pikulik i Patrycja Lorkowska, a srebro, tyle że w kategorii juniorek - Nikola Wielowska i Zuzanna Olejniczak.

Zawody we Włoszech odbywają się na betonowym i niezadaszonym welodromie. Niedziela była wymuszonym przez pogodę dniem przerwy, natomiast wcześniej Biało-Czerwoni wywalczyli osiem medali - złoty, pięć srebrnych i dwa brązowe.

 

Na najwyższym stopniu podium stanęły w czwartek juniorki w sprincie drużynowym: Wielowska, Joanna Błaszczak i Natalia Nieruchalska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maja Włoszczowska bez medalu. Złoto Ferrand-Prevot

 

Srebrne medale wywalczyli: Tomasz Burawski, Maciej Fąk, Tomasz Grzesiak i Adam Janeczek w sprincie drużynowym juniorów, Wielowska w scratchu juniorek, Olejniczak w wyścigu na dochodzenie juniorek, Adam Woźniak w wyścigu eliminacyjnym juniorów oraz Burawski w sprincie indywidualnym juniorów.

 

Po brązowe sięgnęły: Karolina Kumięga, Karolina Lipiejko, Wiktoria Pikulik i Anna Sagan w wyścigu drużynowym na dochodzenie zawodniczek do lat 23 oraz w tej samej kategorii wiekowej - Paulina Petri, Nikola Sibiak i Nikola Seremak w sprincie drużynowym.

 

Zawody mają potrwać do wtorku.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie