Warunki transferu Milika wciąż ważne. Polak zmieni klub zimą?

Piłka nożna
Warunki transferu Milika wciąż ważne. Polak zmieni klub zimą?
fot. Cyfrasport
Arkadiusz Milik zaprzepaścił szansę na zmianę klubu latem.

Arkadiusz Milik zaprzepaścił szansę na zmianę klubu latem. Najbliższe miesiące spędzi zatem w Napoli, jednak nie może liczyć na występy w drużynie. Jak donosi „Corriere dello Sport”, jego negocjacje z AS Roma nie zostały zerwane, a Polak wciąż może przenieść się do stolicy Włoch zimą. Wynegocjowane warunki wciąż są ważne.

Letnie okienko transferowe było bardzo intensywne dla Milika, jednak nie przyniosło oczekiwanego skutku. Polak rozmawiał z kilkoma klubami, ale ostatecznie nie wywalczył transferu z Napoli. Jego obecny pracodawca oczekiwał wysokiej kwoty za swojego napastnika, na co potencjalni kupcy nie chcieli się zgodzić. Tym samym sam zainteresowany pozostał na lodzie.
 
 

Milik nie został zgłoszony przez Napoli do rozgrywek Serie A. Oznacza to, że do stycznia prawdopodobnie nie zobaczymy go na boisku. Nie przeszkadza to jednak Romie, która zimą ponownie rozpocznie negocjacje z Polakiem. Zdaniem „Corriere dello Sport” warunki ustalone miesiąc temu, wciąż obowiązują, dlatego transfer do Rzymu jest bardzo prawdopodobny. 26-latek miałby zarabiać w nowym zespole 4,5 miliona euro netto rocznie.

 

AS Roma to nie jedyny klub, który monitoruje sytuację Milika. Juventus i Fiorentina również spróbują sprowadzić Polaka w swoje szeregi. Powodem jest wygasający kontrakt napastnika Napoli. Jego umowa z „Niebieskimi” wygasa w czerwcu 2021 roku, dlatego dla pracodawcy 26-latka to ostatnia okazja, by zarobić na jego odejściu.

 

Do tej pory Milik wystąpił dla Napoli w 122 spotkaniach. Zdobył w nich 48 bramek. Prawdopodobnie na tych liczbach jego licznik w barwach „Azzurri” się zatrzyma.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie