Liga Mistrzów: Kapitalna asysta Zielińskiego! Napoli wywalczyło awans z grupy

Piłkarze SSC Napoli wywalczyli awans z grupy Ligi Mistrzów.

Napoli, z Piotrem Zielińskim w podstawowym składzie, zmierzyło się z Ajaksem w środowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. Przedstawiciele Serie A wygrali 4:2 i wywalczyli awans z grupy A do kolejnej fazy Champions League.

Napoli szybko wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Hirvinga Lozano. Kapitalną asystę przy golu reprezentanta Meksyku zanotował Zieliński, który dokładnie dograł do niego w pole karne, a ten sfinalizował zespołową akcję skutecznym uderzeniem głową.

Po 16 minutach było już 2:0 dla gospodarzy - tym razem gola strzelił Giacomo Raspadori, dla którego było to już czwarte trafienie w tym sezonie Ligi Mistrzów.

Po przerwie Ajax ruszył do odrabiania strat i szybko zdobył kontaktową bramkę autorstwa Davy Klaassena. W 62. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Napoli za zagranie piłki ręką przez defensora gości. Jedenastkę na gola zamienił Khvicha Kvaratskhelia, który dołożył bramkę do wcześniejszej asysty.

Z kolei w 83. minucie to Ajax wykorzystał karnego - swojego gola w tym meczu strzelił Steven Bergwijn. W 90. minucie niezdecydowanie w obronie ekipy z Amsterdamu wykorzystał Victor Osimhen i ustalił rezultat spotkania na 4:2, zdobywając swoją pierwszą bramkę po powrocie po kontuzji.

Napoli wywalczyło tym samym awans z grupy A na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań w fazie grupowej. Przed Zielińskim i spółką jeszcze domowe spotkanie z Rangersami i wyjazdowe z Liverpoolem.

SSC Napoli - AFC Ajax 4:2 (2:0)
Bramki: Lozano 4, Raspadori 16, Kvaratskhelia 62 (rzut karny), Osimhen 90 - Klaassen 49, Bergwijn 83 (rzut karny)