Liga Mistrzów: Dwa gole Lewandowskiego. Wielkie emocje i podział punktów na Camp Nou

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z Interem Mediolan.

FC Barcelona zremisowała u siebie z Interem Mediolan 3:3 w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla "Dumy Katalonii" zdobył Robert Lewandowski. Barcelona zachowała szanse na wyjście z grupy, choć była o krok od pogrzebania swoich marzeń.

Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść podopieczni Simone Inzaghiego. Po centrze z rzutu wolnego głową uderzał Edin Dżeko, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W kolejnych minutach po obu stronach brakowało skuteczności. Dobre sytuacje do otworzenia wyniku spotkania mieli Ousmanne Dembele i Raphinha dla Barcelony oraz Denzel Dumfries dla Interu. Ostatecznie gol na 1:0 padł w 40. minucie gry.

Sergi Roberto zagrał idealnie w tempo w pole karne do nabiegającego Dembele. Francuz z bliskiej odległoście posłał piłkę do siatki. Za sprawą tego trafienia Blaugrana zeszła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Goście doprowadzili do wyrównania niedługo po zmianie stron. Alessandro Bastioni posłał długą piłkę za linię obrony do Nicolo Barelli. Reprezentant Włoch wywalczył sobie pozycję do strzału i uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Marca-Andre ter Stegena. Gol wyrównujący napędził "Nerazzurri". Kilkanaście minut później zdobyli drugą bramkę.

Hakan Calhanoglu posłał górną piłkę w stronę Lautaro Martineza. Argentyńczyk przyjęciem minął Erica Garcię i oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od obu słupków i wpadła do bramki.

Drugi stracony gol mocno podrażnił piłkarzy Barcelony. Gracze Xaviego ruszyli do ataku. W 71. minucie gry do siatki trafił Lewandowski, ale asystent sędziego Szymona Marciniaka dopatrzył się pozycji spalonej. Chwilę później kapitan reprezentacji Polski ponownie miał okazję do zdobycia bramki, ale dobrze interweniował Andre Onana.

Kilkadziesiąt sekund później Lewandowski otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła. Polski napastnik uwolnił się spod opieki obrońców, ale piłka po jego strzale głową minęła bramkę Interu. Lewandowski dopiął swego w 82. minucie gry. Najpierw uderzył piłkę głową, ale zdecydowanie za lekko. Następnie Stefan De Vrij niefortunnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Polaka. Ten oddał strzał lewą nogą, który kompletnie zmylił Onanę i dał Barcelonie wyrównanie.

Trafienie Lewandowskiego napędziło Barcelonę. Gracze "Dumy Katalonii" przesunęli się pod bramkę Interu i szukali trzeciego gola. Wtedy jednak Inter wyprowadził cios. Onana posłał długie podanie do Martineza. Ten zagrał do wychodzącego na wolne pole Robina Gosensa. Wprowadzony z ławki reprezentant Niemiec dopadł do piłki i pokonał swojego rodaka ter Stegena.

Wydawało się, że Barcelona już się po tym nie podniesie. Tymczasem w doliczonym czasie gry Garcia posłał piłkę w pole karne idealnie na głowę Lewandowskiego. Polski napastnik strzałem głową skierował futbolówkę do siatki. Inter mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale kapitalne okazje zmarnowali Kristjan Asllani i Gosens. W obu sytuacjach świetnie bronił ter Stegen.

Ostatecznie na Spotify Camp Nou padł remis. Ten wynik przedłużył szanse na awans Blaugrany do 1/8 finału LM. Natomiast Inter oddalił się od pierwszego miejsca w grupie.

FC Barcelona - Inter Mediolan 3:3 (1:0)

Bramki: Dembele 40, Lewandowski 82, 90+2 - Barella 50, Martinez 62, Gosens 89