Jest decyzja w sprawie trenera Wisły Kraków. Jarosław Królewski napisał wprost

Jarosław Królewski wypowiedział się na temat obecnego trenera Wisły Kraków

Wisła Kraków w piątek pokonała na wyjeździe Znicz Pruszków. Po zakończeniu spotkania głos w sprawie trenera "Białej Gwiazdy" zabrał prezes krakowskiego klubu - Jarosław Królewski.

W piątek 19 kwietnia Wisła Kraków rywalizowała na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla zespołu ze stolicy Małopolski. Krystian Tabara otworzył wynik starcia w piątej minucie. Prowadzenie Znicza w 22. minucie podwyższył Paweł Moskwik. Przez to Wisła do przerwy przegrywała 0:2.

Po przerwie "Biała Gwiazda" zaczęła odrabiać straty. W 53. minucie do bramki ekipy z Pruszkowa trafił Michał Żyro. Do wyrównania w 70. minucie doprowadził Alan Uryga, natomiast trafienie Angela Rodado z 78. minuty przechyliło szalę zwycięstwa na stronę zespołu z Krakowa.

Po meczu jeden z kibiców Wisły za pośrednictwem mediów społecznościowych stwierdził, że z ławki trenerskiej polskiego klubu powinien zniknąć Albert Rude. Głos w tej sprawie postanowił zabrać prezes Wisły - Jarosław Królewski.

"Zapomnij. Nawet jeśli nie awansujemy w tym roku i będzie chciał tu pracować to #rudein. Dobrego weekendu. PS. No chyba, że mnie tu nie będzie" - napisał Królewski na swoim koncie na platformie "X".

Rude pracuje w zespole występującym w Fortuna 1 Lidze od grudnia 2023 roku. Prowadził krakowski zespół już w 11 spotkaniach. Sześć z nich wygrał, dwa zremisował i trzy przegrał.