Dramatyczna kontuzja w zespole mistrzyń Polski. Gwiazda wypada do końca sezonu

Siatkówka
Dramatyczna kontuzja w zespole mistrzyń Polski. Gwiazda wypada do końca sezonu
fot. Cyfrasport
Wilma Salas jest jedną z liderek Chemika Police.

Potwierdził się najgorszy scenariusz w zespole Chemika Police. Wilma Salas, jedna z liderek drużyny doznała kontuzji, która wyklucza ją z gry na pół roku, przekazał klub w oficjalnym oświadczeniu. Kubanka będzie musiała przejść operację kolana.

W niedzielę Chemik Police pokonał BKS Stal Bielsko-Biała 3:0, jednak zwycięstwo przypłacił kontuzją czołowej zawodniczki. W pierwszym secie Salas została zniesiona boiska i już nie wróciła do gry. Kubanka niefortunnie upadła, doznając kontuzji kolana.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mariusz Wlazły zakażony koronawirusem! Nowe przypadki w Treflu Gdańsk

 

We wtorek oficjalna strona klubowa potwierdziła wstępne założenia. Uraz jest poważny i przyjmującą czeka operacja, a następnie rehabilitacja, która może potrwać nawet do końca sezonu.

 

- Wilma ma poważne uszkodzenia kolana, które wymagają operacji. Przy sportach skocznościowych tego typu kontuzje są niestety często spotykane. Wilmę czeka zabieg, a później długa rehabilitacja. Szacowany czas powrotu do sportu to minimum sześć miesięcy, ale każdy przypadek jest indywidualny, więc wspomniany okres może się wydłużyć – mówi Maciej Karaczun, lekarz Chemika.

 

 

W miejsce Salas na parkiecie mogą pojawić się Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk oraz Martyna Łukasik.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie