PKO BP Ekstraklasa: Kolejni zakażeni w Stali Mielec

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Kolejni zakażeni w Stali Mielec
fot. Cyfrasport
Kolejne osoby są zakażone koronawirusem w Stali Mielec.

Kolejne osoby są zakażone wirusem Sars-COV-2 w Stali Mielec - poinformował we wtorek klub. 6 października także podał, że stwierdzono kilka przypadków koronawirusa. Mieleccy piłkarze od tego sezonu rywalizują w ekstraklasie.

- W sobotę zawodnicy, przedstawiciele sztabu oraz pracownicy FKS Stal Mielec SA przeszli badania wymazowe pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2. W toku badań wykryto nowe pozytywne przypadki. Osoby te niezwłocznie rozpoczęły izolację. Klub w podjętych działaniach postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Mielcu oraz Zespołu Medycznego PZPN - można przeczytać w krótkim komunikacie klubowym.

 

ZOBACZ TAKŻE: PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia zawiesiła sprzedaż biletów na mecz z Lechem

 

Według wtorkowej informacji, mimo wszystko ma się odbyć niedzielne spotkanie w Mielcu, PGE FKS Stali z Wisłą Kraków.

 

Już wcześniej było wiadomo, że na mecz nie zostaną wpuszczeni kibice. Powiat mielecki jest, zgodnie z rozporządzeniem rządu, od soboty objęty tzw. czerwoną strefą.

 

Rzecznika Stali Ola Sępek powiedział PAP, że nie może podać żadnych innych szczegółów dotyczących osób zakażonych (np. ile ich jest).

 

PGE FKS Stal w tabeli zajmuje 11. miejsce z dorobkiem pięciu punktów. W ostatnim swoim meczu ekstraklasy mielczanie przegrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1. Niedzielny mecz ma się rozpocząć o godz. 15.00.

PN< PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie