Amerykański piłkarz Juventusu Weston McKennie zakażony koronawirusem

Piłka nożna
Amerykański piłkarz Juventusu Weston McKennie zakażony koronawirusem
fot. PAP
Weston McKennie (z lewej) zakażony koronawirusem.

Amerykański piłkarz Juventusu Weston McKennie jest zakażony koronawirusem - poinformował piłkarski mistrz Włoch. Jak dodano, drużyna musi poddać się izolacji, ale zawodnicy z negatywnym wynikiem będą mogli normalnie grać i trenować.

To kolejny przypadek COVID-19 u zawodnika z Turynu. Dzień wcześniej Portugalska Federacja Piłkarska poinformowała o pozytywnym wyniku testu słynnego Cristiano Ronaldo, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji tego kraju.

 

Juventus dał do zrozumienia, że treningi i mecze będą normalnie kontynuowane w przypadku piłkarzy z negatywnym wynikiem testów.

 

"Ta procedura pozwoli wszystkim osobom, które mają negatywne wyniki badań kontynuować regularne treningi i mecze, ale nie pozwoli na kontakt z osobami spoza grupy" - dodał klub w oświadczeniu.

 

 

Zobacz także: Serie A: Juventus czekał, Napoli nie przyjechało na mecz

 

W Juventusie występuje bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny. Podobnie jak inny gracze kadry Jerzego Brzęczka przeszedł w poniedziałek badania na koronawirusa, które - jak poinformowano dzień później - dały u wszystkich polskich piłkarzy wynik negatywny.

 

Drużyna z Turynu była już niedawno w izolacji - od 3 października po tym, jak dwóch członków personelu uzyskało pozytywny wynik.

 

Klub nie podał na razie szczegółów dotyczących stanu zdrowia McKenniego.

 

22-letni pomocnik przeszedł latem do Juventusu z Schalke 04 Gelsenkirchen. To pierwszy amerykański piłkarz, który został zawodnikiem słynnej drużyny z Turynu.

 

Umowa z Schalke 04 przewiduje wypożyczenie piłkarza na jeden sezon z opcją wykupienia.

 

McKennie rozegrał dotychczas w reprezentacji Stanów Zjednoczonych 19 meczów i zdobył sześć bramek

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze