Australian Open: Tenisiści zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny?

Tenis
Australian Open: Tenisiści zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny?
fot. PAP
Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju Australian Open chcą zwolnienia tenisistów z obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny.

Organizatorzy wielkoszlemowego turnieju Australian Open chcą zwolnienia tenisistów z obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny. Obecnie z powodu pandemii koronawirusa muszą się jej poddać wszyscy zagraniczni goście przyjeżdżający do tego kraju.

Niedawno w wyjątkowych warunkach odbyły się dwie inne imprezy Wielkiego Szlema – US Open i French Open, który wygrała Iga Świątek. Grający nie musieli poddawać się kwarantannie, ale pozostawali w "bańce", poddawani byli testom, między meczami nosili maseczki ochronne, itd. Odwołany został natomiast londyński Wimbledon.

 

Dyrektor Australian Open Craig Tiley powiedział, że jest "absolutnie przekonany", iż najbliższy Australian Open odbędzie się zgodnie z planem, czyli w dniach 18-31 stycznia w Melbourne. Zaznaczył, że wcześniej rozegrane zostaną inne turnieje na antypodach, m.in. w Brisbane, Sydney i Hobart.

 

Tiley dodał, że liczy na przychylność ze strony australijskich rządów stanowych, które mogłyby złagodzić ograniczenia dotyczące przekraczania granic.

 

"Jeśli zawodnicy utkną w hotelu na dwa tygodnie tuż przed startem sezonu, to nic z tego nie wyjdzie. Po dwutygodniowej kwarantannie nie będą w stanie za chwilę grać w Wielkim Szlemie" – uważa dyrektor australijskiego turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sam Querrey zakażony koronawirusem uciekł do Polski?

 

Podkreślił, że udział ogłosili już Roger Federer i Serena Williams, ale z pewnością nie przyjadę, gdyby nie mieli możliwości odpowiednio przygotować się do rywalizacji.

 

"Staramy się stworzyć tzw. strefę kwarantanny, czyli miejsce, w którym tenisiści mogliby trenować przez dwa tygodnie, a przemieszczanie ograniczałoby się do hotelu i kortów" - tłumaczył Tiley.

 

Mimo że Melbourne jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią miast kraju, to jednak organizatorzy Australian Open zabiegają o częściową (do 50 proc.) obecność kibiców na trybunach, oczywiście z zachowaniem wszelkich obostrzeń, tj. dystansu społecznego, zakrywania ust i nosa, itp.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie