Aleksandar Boricić pozostanie prezydentem CEV na kolejną kadencję

Siatkówka
Aleksandar Boricić pozostanie prezydentem CEV na kolejną kadencję
fot.
Szefem CEV przez kolejną czteroletnią kadencję będzie Serb Aleksandar Boricić.

Szefem Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej przez kolejną czteroletnią kadencję będzie Serb Aleksandar Boricić. Tak zagłosowała większość delegatów obecnych na odbywającym się w piątek XLI Walnym Zgromadzeniu CEV w Wiedniu. W nowo wybranym Zarządzie CEV Polskę reprezentować będzie Mirosław Przedpełski.

Urzędujący Prezydent CEV otrzymał 36 głosów delegatów. Jego kontrkandydat na to stanowisko – Hanno Pevkur z Estonii – uzyskał poparcie 19 narodowych federacji.

 

Urodzony w 1948 roku Boricić cieszył się udaną karierą jako zawodnik i trener zanim przeszedł do zarządzania sportem. Był prezydentem Jugosłowiańskiej Federacji Piłki Siatkowej, a następnie Federacji Piłki Siatkowej Serbii i Czarnogóry oraz Serbskiej Federacji Piłki Siatkowej od 1992 do początku 2016 roku.

 

 

Jest absolwentem Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zaawansowanej Szkoły Trenerów Siatkówki Uniwersytetu w Belgradzie. Na czele europejskiej siatkówki stoi od października 2015 roku. Jest też drugim wiceprezesem wykonawczym Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

 

Zobacz także: Wydarzenia sportowe w całej Polsce bez kibiców!

 

Zgodnie ze statutem CEV nowo wybrany prezydent miał prawo nominować maksymalnie czterech członków Zarządu CEV spośród kandydatów w wyborach w Wiedniu. Prezydent Boricić zgłosił czterech kandydatów: Renato Arenę z Włoch, Stanisława Szewczenkę z Rosji, Mirosława Przedpełskiego z Polski i Erica Adlera z Danii. Obecni delegaci ratyfikowali tę propozycję bezwzględną większością głosów.

RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie