Alpejski PŚ: Wszystkie zawody w Szwajcarii bez kibiców

Inne
Alpejski PŚ: Wszystkie zawody w Szwajcarii bez kibiców
Fot. PAP
Wszystkie zawody alpejskiego Pucharu Świata zaplanowane w Szwajcarii w sezonie 2020/21 odbędą się bez udziału kibiców.

Wszystkie zawody alpejskiego Pucharu Świata zaplanowane w Szwajcarii w sezonie 2020/21 odbędą się bez udziału kibiców. Powodem takiej decyzji jest pandemia koronawirusa. Zakaz wstępu dla kibiców dotyczy również rywalizacji w skokach narciarskich w Engelbergu.

Szwajcarska Federacja Narciarska poinformowała w piątek, że współpracuje z lokalnymi organizatorami w przygotowaniu zawodów bez publiczności. Powodem jest coraz więcej przypadków koronawirusa w tym alpejskim kraju.

 

ZOBACZ TAKŻE: W Wiśle ruszyły przygotowania do Pucharu Świata w skokach narciarskich

 

W Szwajcarii odbędzie się m.in. rywalizacja mężczyzn w Adelboden i w Wengen, znanym z prestiżowych zawodów w zjeździe.

 

Sezon 2020/21 obejmuje również weekendy z rywalizacją pań w St. Moritz i Crans-Montana, a także marcowy finał PŚ mężczyzn i kobiet w Lenzerheide.

 

Szwajcaria organizuje też tradycyjne grudniowe konkursy w skokach narciarskich w Engelbergu.

 

Jak poinformowała szwajcarska federacja, na tych wszystkich obiektach nie będzie trybun ani specjalnych stref dla kibiców. Zrezygnowano także m.in. z różnych ceremonii związanych z zawodami Pucharu Świata.

 

Niektórzy zaproszeni goście będą mogli przebywać w strefach zamkniętych oddzielonych od sportowców, trenerów i oficjeli.

 

Federacja dodała, że jej przedstawiciele oraz organizatorzy zawodów pozostaną w kontakcie z władzami publicznymi i mogą modyfikować plany w miarę rozwoju pandemii w Szwajcarii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa Europy w 2021 roku zagrożone? UEFA rozważa zmianę formatu rozgrywek

 

W przeszłości w zawodach alpejskiego PŚ w szwajcarskich kurortach brały udział tłumy kibiców, liczące nawet około 30 tysięcy osób.

 

Alpejski sezon 2020/21 rozpocznie się w najbliższy weekend w austriackim Soelden, również bez udziału publiczności.

 

Pandemia już wcześniej zmusiła organizatorów alpejskiego PŚ do dużych zmian w pucharowym kalendarzu. Z powodu problemów z podróżowaniem znajdują się w nim niemal wyłącznie zawody w Europie. Jedynym wyjątkiem mają być zjazd i supergigant kobiet w chińskim Yanqing (27-28 lutego), na trasach igrzysk w Pekinie w 2022 roku.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze