PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa wygrała w ligowym debiucie trenera Michniewicza

Ligowy debiut Czesława Michniewicza w roli trenera Legii.

Po porażkach z Jagiellonią Białystok (1:2) i Górnikiem Zabrze (1:3) Legia Warszawa w 7. kolejce wreszcie zdołała wygrać na własnym stadionie w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Był to jednocześnie ligowy debiut Czesława Michniewicza w roli trenera Legii. Przypadł on akurat na spotkanie przeciwko klubowi, z którym w 2007 roku świętował jedyne w swojej karierze szkoleniowej mistrzostwo Polski.

Bohaterem Legii był Tomas Pekhart. Czech zdobył obie bramki i z dorobkiem sześciu przewodzi klasyfikacji strzelców. W ekstraklasie Pekhart odpowiada za niemal wszystkie gole Legii, która łącznie zdobyła ich siedem.

31-letni napastnik wynik otworzył po 30 minutach gry. Stojąc na linii pola karnego plecami do bramki otrzymał podanie od Pawła Wszołka, odwrócił się i płaskim, precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Dominika Hładuna.

Zagłębie wyrównało w 38. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Filip Starzyński. Chwilę wcześniej Bartosz Slisz, który do stolicy trafił z Lubina, sfaulował Serba Dejana Drazica.

O ile pierwsza część spotkania była wyrównana, to po przerwie gospodarze wyraźnie przeważali. Efektem był jednak tylko jeden gol. W 53. minucie Brazylijczyk Luquinhas idealnie dośrodkował do Pekharta, a ten głową trafił do siatki.

W tabeli Zagłębie nadal jest trzecie, a Legia awansowała na siódme miejsce. Do prowadzącego Rakowa Częstochowa traci siedem punktów, ale ma dwa mecze zaległe.

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)

Legia: Artur Boruc - Josip Juranovic, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek, Walerian Gwilia (83. Domagoj Antolic), Bartosz Slisz, Michał Karbownik (85. Joel Valencia), Luquinhas - Tomas Pekhart.
Zagłębie: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Łukasz Poręba (75. Mateusz Bartolewski), Jewgienij Baszkirow, Dejan Drazic (78. Jakub Żubrowski), Filip Starzyński, Patryk Szysz - Samuel Mraz (75. Rok Sirk).

Bramki: 1:0 Tomas Pekhart (30), 1:1 Filip Starzyński (38–karny), 2:1 Tomas Pekhart (53–głową).

Żółte kartki: Artur Jędrzejczyk (Legia), Dejan Drazic (Zagłębie).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Mecz bez udziału publiczności.