Genesis: Legendarny Josh Barnett. Kim jest rywal Marcina Różalskiego?

Sporty walki
Genesis: Legendarny Josh Barnett. Kim jest rywal Marcina Różalskiego?
fot. KSW
Na pierwszej gali Genesis Marcin Różalski zmierzy się w pojedynku na gołe pięści z Joshem Barnettem.

Na pierwszej gali Genesis Marcin Różalski zmierzy się w pojedynku na gołe pięści z Joshem Barnettem. Lista osiągnięć Amerykanina jest długa, a nazwiska, jakie znajdują się na jego rozkładzie to absolutne legendy mieszanych sportów walki. Oto krótka historia kariery "Warmastera".

Josh Barnett to absolutna legenda MMA. Karierę w tym sporcie zaczynał w 1997 roku. Po serii dziewięciu zwycięstw z rzędu w UFCF i SuperBrawl zakontraktowała go organizacja UFC. Zadebiutował w niej 17 listopada 2000 roku. Na początku wygrał z Ganem McGee, ale już w drugim starciu przegrał z Pedro Rizzo.

 

Dwie kolejne wygrane dały mu szansę pojedynku mistrzowskiego. Ówczesnym czempionem była inna legenda MMA, Randy Couture. Barnett zwyciężył w drugiej rundzie i został najmłodszym mistrzem kategorii ciężkiej. Miał wtedy 24 lata. Nikt później w królewskiej dywizji nie zdobył pasa w tak młodym wieku. Tytuł stracił w wyniku wpadki dopingowej.

 

Zobacz także: Genesis - Powrót Marcina Różalskiego. Karta walk

W związku z odebraniem mu pasa przez UFC wyjechał do Japonii. Po kilku wygranych dostał się do organizacji PRIDE. Na początku dwukrotnie uległ Mirko "Cro Copowi" Filipoviciowi. Następnie pokonał Kazuhiro Nakamurę i wystąpił w turnieju kategorii ciężkiej. W nim wygrywał kolejno z Alexandrem Emelianenko, Markiem Huntem i Antonio Rodrigo Nogueirą. W finale po raz kolejny musiał uznać wyższość "Cro Copa".

 

Następnie pokonał Pawła Nastulę i przegrał w rewanżu z Nogueirą. Była to jego ostatnia walka w nieistniejącej już organizacji PRIDE. Kilka zwycięstw w mniejszych federacjach pozwoliło mu wystąpić w turnieju dywizji ciężkiej Strikeforce. Po raz kolejny zatrzymał się na finale, w którym przegrał z Danielem Cormierem. Dobre występy pozwoliły na powrót do UFC.

 

Zobacz także: Mateusz Gamrot zabrał głos po debiucie w UFC

 

W największej organizacji MMA na świecie stoczył jeszcze pięć pojedynków, wygrywając trzy - z Frankiem Mirem, Royem Nelsonem i Andreiem Arlovskim. Starcie z "Pit Bullem" było jego ostatnim pojedynkiem w MMA. Poza tym od 1999 roku Barnett występował również w walkach grapplingowych. W 2009 roku został złotym medalistą w mistrzostwach świata w Brazylijskim Jiu-Jitsu No Gi. W MMA rekord Barnetta to 35 wygranych w tym 10 przez nokaut, a 19 przez poddanie i 8 porażek.

 

Teraz przed Amerykaninem kolejne wyzwanie w sportowej karierze. Podczas pierwszej gali Genesis zmierzy się on z Marcinem Różalskim. Walkę zaplanowano na dystansie 3 rund po 3 minuty w formule boksu na gołe pięści z możliwością używania uderzeń łokciami.

 

Karta walk Genesis:

 

Walka wieczoru

120,2 kg: Marcin Różalski vs Josh Barnett

 

65 kg: Bartosz Batra vs Michał Królik
120,2 kg: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wasilewski
73 kg: Gracjan Szadziński vs Jan Široký
80 kg: Vaso Bakočević vs Dariusz Rutkiewicz
57 kg: Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska
72 kg: Damian Szmigielski vs Denis Makowski

 

Galę Genesis można oglądać wyłącznie w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie, na Ipla.tv oraz KSWTV.com. Niewielka pula biletów dostępna jest na eBilet.pl.

Igor Marczak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie