PlusLiga: MKS Będzin - GKS Katowice. Relacja i wynik na żywo

Wielki powrót drużyny z Będzina na boisko! Zawodnicy Jakuba Bednaruka we wtorkowy wieczór podejmą u siebie ekipę GKS Katowice, która sama niedawno wznowiła rozgrywki po przerwie wywołanej zakażeniami koronawirusem. Relacja i wynik na żywo od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.

Obie ekipy zmagały się ostatnio z trudnościami. Siatkarze GKS Katowice od 3 października przebywali na izolacji, w związku z czym ich treningi zostały zawieszone, a trzy mecze – z Cuprum Lubin, MKS Będzin i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – odwołane. Dopiero kilka dni temu podopieczni Grzegorza Słabego mogli wrócić do hali, a w niedzielę rozegrali pierwszy mecz po przerwie. Przegrali wtedy 1:3 z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa.

Na przełomie września i października koronawirus dopadł także ekipę z Będzina, która - podobnie jak ich najbliżsi rywale - musiała przymusowo pauzować. Nie odbyły się aż cztery mecze (z Indykpolem AZS Olsztyn, GKS, Ślepskiem Malow Suwałki oraz Cerrad Enea Czarnymi Radom). Pierwsza okazja na nadrobienie straconych kolejek już we wtorek, kiedy zawodnicy MKS zmierzą się z katowiczanami.

Część zawodników MKS wciąż przebywa w samoizolacji i nie wiadomo, czy drużyna wystąpi w pełnym składzie. Będziński klub przygotował się na tę okoliczność i zgłosił do meczowego składu trenera i byłego rozgrywającego - Bednaruka. Ten przyznał, że w związku z wyjątkową sytuacją jego powrót na boisko jest prawdopodobny.

Zespół z Katowic plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu w tabeli, mając dwie wygrane i trzy porażki na koncie. Z kolei będzinianie, którzy rozegrali już cztery spotkania, wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo. Czy uda się we wtorek?

Relacja i wynik na żywo meczu MKS Będzin - GKS Katowice od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.