Słynny pakistański tenisista zbiera pieniądze na pomoc rodakom

Tenis
Słynny pakistański tenisista zbiera pieniądze na pomoc rodakom
fot. PAP
Słynny pakistański tenisista zbiera pieniądze na pomoc rodakom.

Najsłynniejszy pakistański tenisista Aisam-ul-Haq Qureshi, zwycięzca 18 turniejów ATP w grze podwójnej, prowadzi akcję charytatywną wspomagającą rodziny w swoim kraju, które popadły w ubóstwo z powodu pandemii koronawirusa.

Qureshi, finalista US Open 2010 i półfinalista French Open 2012, poprosił swoich kolegów z kortów - najbardziej znanych tenisistów świata, by ofiarowali na aukcję koszulki i sprzęt sportowy.

 

Wszystkie rzeczy zostaną zlicytowane w internecie, zaś uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin w Pakistanie, tych których członkowie stracili pracę przez pandemię koronawirusa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Australian Open: Roger Federer chce wystąpić w Melbourne

 

40-letni zawodnik, który w deblu występował m.in. z Hindusem Rohanem Bopanną, Austriakiem Oliverem Marachem, a także Marcinem Matkowskim (wygrali turniej w nowozelandzkim Auckland w styczniu 2017 r.), chce pomóc 10 tysiącom rodzin.

 

Gadżety tenisowe i koszulki z autografami przekazali już m.in. Szwajcar Roger Federer, Hiszpan Rafael Nadal, Serb Novak Djokovic, a ostatnio dwukrotny mistrz olimpijski w grze pojedynczej Andy Murray - poinformowała telewizja „GEO Super”, pierwszy 24-godzinny kanał pakistański poświęcony sportowi.

PeZet, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze