Fortuna 1 Liga: Niespodzianka w Łęcznej. Piąte zwycięstwo Górnika w sezonie

Górnik Łęczna z piątym zwycięstwem w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi!

Górnik Łęczna z piątym zwycięstwem w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi! Beniaminek pokonał na swoim boisku 2:0 zawodników Arki Gdynia, awansując tym samym na czwarte miejsce w tabeli.

Już w pierwszych minutach do ofensywy ruszyli zawodnicy Górnika, a Bartosz Śpiączka raz za razem posyłał futbolówkę w stronę bramki rywali.  Mimo tego, to przyjezdni zdecydowali częściej znajdowali się w posiadaniu piłki i również nie wahali się atakować. Bezskutecznie, bo w bramce gospodarzy brylował Maciej Gostomski. Tempo gry obu ekip nie było jednak zbyt wysokie.

Pod koniec pierwszej połowy groźniejszymi akcjami popisali się Adrian Cierpka z Górnika i Kamil Mazek z Arki, ale nic z tego. Na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 0:0.

Drugą partię próbowali spektakularnie otworzyć zawodnicy Arki, jednak piłka po strzale Juliusza Letniowskiego przeleciała nad poprzeczką. Uczestnicy środowego spotkania znowu grali dość zachowawczo, nie popisując się wieloma strzałami na bramkę. Wreszcie w 67. minucie piłka wpadła do siatki! Sędzia nie uznał jednak gola, odgwizdując pozycję spaloną Śpiączki. Gra toczyła się dalej.

W końcu to gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia w wykonaniu Bartłomieja Kalinkowskiego poprzedzonego małym zamieszaniem w polu karnym. Chwilę później odpowiedzieć na celny strzał Górnika próbowali przyjezdni, ale nie pozwolił na to stojący w bramce Gostomski. Ta sztuka udała się za to po raz drugi gospodarzom, a trafienie zanotował Przemysław Banaszak. Ekipa z Łęcznej dopisała trzy oczka do swojego konta, awansując na czwarte miejsce w tabeli.

Pół godziny wcześniej zakończyło się inne spotkanie Fortuna 1 Ligi, w którym Radomiak Radom pokonał 2:0 Puszczę Niepołomice. Tym samym podopieczni Dariusza Banasika objęli ósmą pozycję w klasyfikacji.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:0 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Kalinkowski 80, Przemysław Banaszak 89

Żółte kartki: Bartłomiej Śpiączka - Adam Deja, Adam Danch

Sędzia: Łukasz Szczech (Kobyłka). Mecz bez udziału publiczności.