Fortuna Puchar Polski: Wysoka wygrana Legii w Płocku

Fortuna Puchar Polski: Wygrana Legii w Płocku

Legia Warszawa udanie zrewanżowała się Wiśle Płock za ligową porażkę w miniony weekend. Podopieczni Kosty Runjaicia wygrali na wyjeździe 3:0 i awansowali do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Bramki dla Legii zdobyli Ernest Muci, Josue i Blaz Kramer.

Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Lewą stroną boiska popędził Piotr Tomasik, który zagrał w pole karne do Damiana Warchoła. Ten jednak uderzył z woleja ponad bramką. Ostatecznie wynik spotkania otworzyli goście ze stolicy.  W 28. minucie gry Ernest Muci okiwał obrońcę i oddał mocny strzał po ziemi zza "szesnastki", po którym futbolówka zatrzepotała w siatce.

Płocczanie mogli wyrównać w 41. minucie, ale Marko Kolarowi zabrakło zdecydowaniu w polu karnym przeciwnika. Do przerwy legioniści prowadzili 1:0.

Gracze trenera Runjaicia podwyższyli prowadzenie cztery minuty po rozpoczęciu drugiej części gry. Piłkarze Legii zaatakowali wysokim pressingiem i zmusili do błędów obronę Wisły. Piłkę przejął Josue, który uderzył zza pola karnego i pokonał Bartłomieja Gradeckiego.

Strata drugiego gola podrażniła "Nafciarzy". W 51. minucie doskonałą okazję do zmniejszenia przewagi gości zmarnował Filip Lesniak. Z biegiem czasu Legia uspokajała grę i przejmowała kontrolę nad meczem. Ostatnie kilkanaście minut przyniosło ponowienie ataków ze strony Wisły.

Finalnie jednak gospodarze nie zdobyli bramki w tym meczu. Wynik spotkania w piątej minucie doliczonego czasu ustalił Blaz Kramer. Słoweniec wykorzystał sytuację "sam na sam". Legia zrewanżowała się Wiśle za ligową przegraną z minionego weekendu. Gracze z Warszawy zameldowali się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Wisła Płock - Legia Warszawa 0:3 (0:1)

Bramki: Muci 28, Josue 49, Kramer 90+5

Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki - Anton Krywociuk, Steve Kapuadi, Adam Chrzanowski (60. Rafał Wolski) - Aleksander Pawlak, Mateusz Szwoch (68. Łukasz Sekulski), Filip Lesniak, Damian Warchoł (78. Miroslav Gono), Damian Rasak (60. Kristian Vallo), Piotr Tomasik - Marko Kolar (60. Davo)

Legia Warszawa: Cezary Miszta - Lindsay Rose, Artur Jędrzejczyk, Maik Nawrocki - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka (88. Patryk Sokołowski), Josue, Yuri Ribeiro - Maciej Rosołek (72. Blaż Kramer), Ernest Muçi (72. Carlitos)

Żółte kartki: Sekulski, Lesniak, Vallo - Nawrocki, Jędrzejczyk, Ribeiro, Kramer