Fortuna Puchar Polski: Dogrywka wyłoniła zwycięzcę starcia Stali Mielec z Piastem Gliwice

Piast Gliwice wygrał w Mielcu ze Stalą.

W meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze PGE FKS Stali Mielec przegrali z Piastem Gliwice 0:3. Po bezbramkowych 90 minutach, zwycięzcę tego spotkania wyłoniła dogrywka. Dominowali w niej grający w przewadze piłkarze z Gliwic, którzy wywalczyli awans do kolejnej rundy.

W pierwszej połowie spotkania Stali z Piastem działo się niewiele. Oglądaliśmy toczoną w wolnym tempie, szarpaną grę obu drużyn, brak było klarownych akcji i sytuacji podbramkowych, pojawiało się natomiast sporo prostych błędów. Wiele o tej części meczu mówi statystyka celnych strzałów: 0–0. Najgroźniejsza akcja w tej części meczu miała miejsce w 26. minucie pod bramką gospodarzy. Mateusz Dudek zdołał wówczas wybić piłkę po zaskakującym dośrodkowaniu Jakuba Holubka.

Początek drugiej części meczu dał nadzieję na trochę ciekawszą grę. W 49. minucie pierwszy w tym spotkaniu celny strzał na bramkę oddał David Poreba; kilka minut później znów przymierzył, ale tym razem niecelnie. Później kolejne minuty nudy, które przerwał w 74. minucie strzał Michała Chrapka w słupek.

Sporo emocji dostarczył doliczony czas gry. Stal ruszyła do ataku, zapominając o defensywie. Goście odpowiedzieli kontrą. Maciej Wolski faulował pędzącego na bramkę mielczan Gabriela Kirejczyka i obejrzał czerwoną kartkę. Po rzucie wolnym Kirejczyk mógł zadać decydujący cios, ale Dudek obronił jego strzał z kilku metrów. Gospodarze wybili piłkę z pola karnego, a gwizdek arbitra oznaczał, że obie ekipy czeka w tym meczu dogrywka.

Grający w przewadze piłkarze z Gliwic z większym animuszem rozpoczęli dogrywkę. W 99. minucie koszmarny błąd popełnił Dudek. Bramkarz Stali podał piłkę w polu karnym Chrapkowi, ten wyłożył ją do Kirejczyka, który strzałem do pustej bramki dopełnił formalności. Jeszcze przed przerwą przyjezdni wyprowadzili kolejny cios, gdy szybką akcję zakończył celnym uderzeniem Alexandros Katranis.

W 112. minucie piłkarze Piasta dobili rywali. Chrapek wyłożył piłkę do Hateleya, ten wpadł w pole karne między obrońców rywali i strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce. Gol na 0:3 właściwie odebrał gospodarzom marzenia o odrobieniu strat w tym meczu.