Genesis. Marcin Różalski: Walki na gołe pięści towarzyszą mi całe życie

Sporty walki
Genesis. Marcin Różalski: Walki na gołe pięści towarzyszą mi całe życie
fot. Polsat Sport
Genesis. Marcin Różalski: Walki na gołe pięści towarzyszą mi całe życie

Już w piątek 23 października dojdzie do pierwszej gali Genesis, podczas której zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w pojedynkach na gołe pięści. W walce wieczoru kibice zobaczą starcie Marcina Różalskiego z Joshem Barnettem. Dwa dni przed wydarzeniem zawodnicy gościli na Media Day, podczas którego odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Walki na gołe pięści stają się coraz bardziej popularne. W ten świat postanowiła wejść federacja KSW i zorganizować galę Genesis. W walce wieczoru były mistrz kategorii ciężkiej KSW, Marcin Różalski zmierzy się z byłym czempionem królewskiej dywizji UFC, Joshem Barnettem.

 

- Nigdy nie wiedziałem, że gala z walkami na gołe pięści będzie tak medialna. Nie ukrywajmy, że pojedynki na gołe pięści towarzyszą mi całe życie. Pewnie wielu zawodników ma tak samo. Nie zdawałem sobie sprawy, że tego typu starcia odbywać się będą na takich zasadach, jak inne sporty walki - powiedział podczas Media Day "Różal".

 

Zobacz także: Josh Barnett przed galą Genesis: To będzie brutalna i krwawa walka

 

Pojedynki będą toczone w klatce o wymiarach 8 na 8 metrów.

 

- Miejsce walki praktycznie nie ma znaczenia. Znaczenie ma zawodnik, jak on podejmie walkę. Jeżeli rywal będzie chciał się bić, to nie będzie różnicy czy walczymy na stadionie olimpijskim czy osiedlowym. Zawodnik walczący bardziej z dystansu to inna bajka, bo będę musiał go ganiać. Wszystko zależy od przeciwnika, a nie od miejsca pojedynku - dodał bohater walki wieczoru.

 

Bardzo ciekawie zapowiada się co main event gali, w którym zmierzą się Bartosz Batra i Michał Królik. Pierwszy jest utytułowanym zawodnikiem muay thai, K1 oraz taekwondo. Drugi to ceniony kickbokser, multimedalista polskich zawodów w tej dyscyplinie.

 

- Jakiś gameplan jest, zarówno plan A i B oraz dwadzieścia parę innych. Ja się adaptuje do przeciwnika, więc zobaczymy, co się wydarzy w klatce. Walczyłem już bez rękawic, ale tam były zasady muay thai. To był mocny pojedynek, jeden z moich lepszych. Mam nadzieję, że podczas Genesis pokażę się jeszcze lepiej - powiedział Batra.

 

Zobacz także: Genesis: "Psychopata" nad Wisłą. Jak Vaso Bakocevic radził sobie w polskich organizacjach MMA?

 

Podczas gali Genesis dojdzie do pierwszego w Polsce pojedynku kobiet na gołe pięści. Zmierzą się w nim zawodniczka KSW, Aleksandra Rola oraz kickboksera, Monika Porażyńska.

 

- Jeżeli chodzi o przygotowania, to trwały miesiąc i polegały na tym, żeby utwardzić pięści. Oprócz tego sama stójka plus przygotowanie kondycyjne. Najpierw podjęłam decyzję, że chcę walczyć, a po kilku dniach zaczęłam się zastanawiać, co zrobiłam. Doszło do tego, jak zaczęłam utwardzać pięści, bo nie był to miły proces. Było to bolesne, pierwsze treningi nie należały do najprzyjemniejszych. Po jakimś czasie było czuć efekty - stwierdziła Rola.

 

- Jestem podekscytowana tym, że zawalczę na gołe pięści. Kocham wyzwania sportowe. Nie mam nadziei, że dostanę kontrakt na kolejne walki, ja to wiem, bo ten pojedynek wygram. Nie dziwi mnie, że to Ola jest faworytką. W świecie medialnym moje nazwisko na poziomie KSW czy Genesis nie jest znane - mówiła podczas Media Day Porażyńska.

 

 

Wywiady z bohaterami gali Genesis w załączonych materiałach wideo.

 

Karta walk Genesis:

 

Walka wieczoru

120,2 kg: Marcin Różalski vs Josh Barnett

 

65 kg: Bartosz Batra vs Michał Królik
120,2 kg: Rafał Kijańczuk vs Marcin Wasilewski
73 kg: Gracjan Szadziński vs Jan Široký
80 kg: Vaso Bakočević vs Dariusz Rutkiewicz
57 kg: Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska

72 kg: Damian Szmigielski vs Denis Makowski

 

Galę Genesis można oglądać wyłącznie w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie, na Ipla.tv oraz KSWTV.com. Niewielka pula biletów dostępna jest na eBilet.pl.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie