Nairo Quintana przeszedł operację obydwu stawów kolanowych

Inne
Nairo Quintana przeszedł operację obydwu stawów kolanowych
fot. PAP/EPA
Nairo Quintana już zbiera siły na starty w kolejnym sezonie. Obecny zakończył przedwcześnie

Słynny kolumbijski kolarz Nairo Quintana, zwycięzca m.in. Giro d’Italia i Vuelta a Espana, przeszedł w centrum ortopedycznym w Lyonie operację obydwu stawów kolanowych. Przed tygodniem zawodnik grupy Arkea-Samsic poinformował o zakończeniu sezonu z powodu kontuzji.

W rzepkach obydwu stawów kolanowych Quintany lekarze stwierdzili mikrouszkodzenia, więc zawodnik zdecydował się na dwie interwencje chirurgiczne.

 

- Lepiej jest zrobić niewielki zabieg od razu i dać sobie szansę na dużo szybszy oraz bezpieczniejszy powrót do zdrowia po całkowitym procesie rehabilitacji. Już myślę o przyszłym roku - powiedział kolarz. Na filmie opublikowanym przez jego służby prasowe widać, że Kolumbijczyk szybko stanął na nogi.

 

 

- Przyjaciele. Informuję, że przeszedłem operację kolan, wszystko poszło bardzo dobrze. Teraz muszę odzyskać siły i przygotować się do 2021 roku. Dziękuję wszystkim za wsparcie - napisał zwycięzca największych wyścigów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Majka zmienia grupę. Kontrakt podpisany

 

11 września Kolumbijczyk przewrócił się na 13. etapie Tour de France, ale mimo kłopotów z kolanem ukończył rywalizację na 17. miejscu. W połowie października na Twitterze federacji ogłosił, że dla niego sezon dobiegł końca. Stwierdził, że przerwa jest niezbędna, by powrócić do zdrowia po urazie rzepki w lewej nodze. Już wie wykluczył poddania się operacji.

 

30-letni Quintana wygrał Giro d'Italia w 2014 roku oraz Vuelta a Espana dwa lata później.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze