Gol z połowy boiska! Niecodzienne trafienie w meczu grupowych rywali Lecha Poznań (WIDEO)

Standard Liege uległ ekipie Rangers FC 0:2 w meczu pierwszej kolejki grupy D Ligi Europy. Wynik spotkania ustalił Kemar Roofe, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem z... linii środkowej boiska!

Gospodarze przegrywali od 19. minuty po trafieniu Jamesa Taverniera z rzutu karnego. Do końca próbowali zmienić niekorzystny rezultat, ale oblężenie bramki rywali skończyło się niepowodzeniem. Co więcej, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry drużyna z Glasgow wyprowadziła zabójczy cios...

Piłkę przed własnym polem karnym przejął Kemar Roofe i ruszył w stronę bramki rywali, mijając kolejnych obrońców. Gdy dobiegł do linii środkowej zdecydował się na strzał... Wysunięty z bramki Arnaud Bodart nie zdołał wybić piłki, która leciała do siatki. W ten sposób już w pierwszej kolejce spotkań padła niecodzienna bramka – być może kandydatka do miana gola sezonu Ligi Europy.

W drugim spotkaniu 1. kolejki grupy D piłkarze Lecha przegrali na własnym boisku z Benfiką Lizbona 2:4. W kolejnym meczu drużyna z Poznanie zmierzy się za tydzień na wyjeździe ze szkockim Rangers FC.